Absolventom chýba kontakt s praxou. Pomôcť môžu školy aj firmy
Blbost, drvivej vacsine absolventov sa nechce makat, ale nemaju ani poriadne teoreticke a prakticke zrucnosti. Priklad z praxe, nemenovana mensia IT spolocnost chcela prijat 2-3 studentov konciacich IT na nemenovanej TU. Nenasiel sa ani jeden z mnozstva zaujemcov, ktory by splnal aspon zakladne podmienky. Co bolo zarazajuce, boli znacne teoreticke medzery, tzn. zrejme sa ucili vacsinou to, co nebolo potrebne, ci len povrchne. Problem vidim v prepojeni nielen absolventov, ale aj pedagogov s praxou. Viac by sa mala venovat pozornost Workshopom, atd.