Dobre hovoríš stoik, až je mi to úplne divnô !!! To, že doteraz jedine hrdí Kurdi boli schopní postaviť sa na odpor voči IS je vizitkou spolupráce tzv."koalície" ,ktorá sofistikovane ,napr. výcvikom opozície v Sýrii vyzbrojuje hrdlorezov z ISIS. To predsa NATO nebude tolerovať a preto pokyn Turkom na genocídu Kurdov, aby sa neplietli teroristom z CIA do cesty.
Najrýchlejšie, najefektívnejšie riešenie s relatívne najnižšími stratami na živej sile je práve to čo začala realizovať legitímna sýrska armáda za veľmi účinnej podpory Ruska a ostatných spojencov, ktorí určite nie sú zanedbateľní. Kompletne vyčistiť Sýriu od všetkých teroristických skupín, nastoliť mier, poriadok a vládu zákona, prehlásiť Sýriu za bezpečný štát a z EÚ vyexpedovať všetkých "utečencov" domov nech si vybudujú za účinnej pomoci donorov z vyspelých ekonomík raj na zemi pekne doma.

