Dopingové kontroly sa vykonávajú už dlhé desaťročia.
V 80s spôsobili najväčšie škandály najmä dopingoví hriešnici zo Západu. Avšak aj čs. krasokorčuliara v r. 1988 vylúčili z olympiády v Calgary, ale len preto, lebo zobral liek proti bolesti hlavy. V tom čase ten Alnagon mnohí bežní ľudia brali denne ( a beztrestne ).
Podľa reakcií niektorých odborníkov v tejto debate to vyzerá tak, že napr. súdruhovia v laboratóriach NDR nikdy neurobili chybu. Tej sa dopúšťali iba na Západe ? Čiže komunistickí lekári boli geniální, a kapitalistickí babráci ? To asi nie.

