Máš v podstate pravdu,len je potrebné povedať,že každá nová spoločnosť,ktorá sa formuje potrebuje vzdelaných ľudí,ktorí sa postavia na čelo.Stačí sa zamyslieť koľko vzdelaných ľudí malo Slovensko v r.1918.Nebyť Čechov,tak to čo opisuješ sa udeje aj na Sovensku.Nikde nemožno pripustiť anarchiu.Druhá pravda je,že bohatli kolonizátori a nebohatla Afrika.Keby kolonizátori boli slušní ľudia,tak Afrika dnes nepôsobí dojmom z 19 storočia.


