No, tie pokriky sú všelijaké. Za Boha a národ, za kráľa a otčinu, Mesiáš je veľký a desiatky iných. Ťahať to za vlasy v mieri je asi pre pálené. Vo vojne je to o inom. Taký pokrik môže stáť/správny zachrániť život.
Viem o chlapíkovi, ktorý pred popravčou čatou skúsil...a zareval pozdrav tých, ktorí ho išli zastreliť. Uverili mu, prijali ho za svojho (ale on to iba zahral). Neskôr zomreli tí, čo ho chceli zastreliť.
Išlo o dôstojníka OZNA, ktorý sa infiltroval do partie Nikolu Kalabića (četnika). OZNA chcela dolapiť Dražu Mihajlovića. Pokrik bol v origináli: "Za kralja i otadžbinu".

