Božechráň. To je štátny majetok. V ochranke jedného takéhoto som slúžil dva roky.
Bolo mi fajn, aj som všetkému veril.
Božechráň. To je štátny majetok. V ochranke jedného takéhoto som slúžil dva roky.
Bolo mi fajn, aj som všetkému veril.
Aha. Až teraz som pochopil, že si robíš srandu. Beriem každý druh humoru. Obávam sa ale, že na tomto fóre tvoje texty budú brať ako srandu menej...ako cca 5%.
Ale iste, vyblázniť sa môže ktokoľvek kdekoľvek. Otázka miery je subjektívna. Pravdepodobne som sa vo formuláciách aj ja pomýlil.
Daj čosi o šípových krížoch, na to nikto nereaguje.
Viackrát som počul, že Naď má modrú knižku. Kdesi som čítal, že skončil vojenskú akadémiu. Tak ako to je?
Zaujímavé. Len neviem prečo teraz vraždí Slovanov.
Ty píšeš, že nevieš. Položil si verejnú otázku. 10.59. Dokonca netuším koho sa to týka.
Takže ty chápeš o čo mu ide?
Kupuješ lode kreditkami? Tak to si iný frajer.
??? No dobrá pamäť, 1951 si zaslúži rešpekt. Vtedy som dokonca ani ja nebo na svete.
Odkazu som celkom neporozumel. Vo vojnách sa robí všeličo, aj znásilňuje (dovolím si predpokladať, že aj pri oslobodzovaní). Nebudem konkrétnejší.
Niečo iné je ale odvlastňovanie majetku nezúčastenými krajinami na základe štátnej príslušnosti/občianstva. Ak sa bijú Jano a Paľo...Mišo im nemá azda odoberať majetok, ktorý mu zverili.
Dnešní Nemci neoslavujú, nebojovali...ani nekapitulovali. Chcú pokoj, mier. Ťažké?
Je to zdvorilostná návšteva, netreba z toho robiť vedu.
??? Je ti zle? Ja nie som urgentný prijem. Treba volať o pomoc.
Statočná konina. Daj ešte niečo.
To je zle postavené a aj zle vnímané (aj od teba). Konkrétnemu človeku je málo platné akési "nezabudnutie". Dostať kolektívny trest...jednotlivcovi nič nevykompenzuje.
Asi nie. Znárodniť môže Fínsko Fínovi. Nórsko Dánovi nie. Neviem, čo to je - asi obyčajná konfiškácia.
Asi vedľa. Ja som sa nenarodil v ČSSR, nemám občianstvo SR/ČR, určite nie som ctiteľ komunistov nebodaj Putina...ale šlohnúť majetok len tak...s tým nemôžem súhlasiť.
To o benzíne je lacný bačkorizmus, lode úlet, ktorý sa mi nechce ani slušne pomenovať.
Asi si aj mraziar/zmrazovateľ. Keby som mal tú česť zmrazovať...asi by mi bolo jedno čo.
Zbaviť vlastníctva skutočne nie je zrovna frajerina. Malo by to mať záruky a úroveň. Toto je pomaly ako keď sa znárodňovalo. Princíp je možno iný. Prišli boľševici do dvora, ak gazda nechcel odovzdať poslednú kravičku-živiteľku...zastrelili ho na mieste. Privatizácia je presný opak, to sociológia donedávna nepoznala.
Blokovať majetok či dokonca odoberať...to má byť čo? To predsa nie je smer vysokých technológií.
Neviem, čo je správny termín. Zabaviť asi nie. Zhabať? Konfiškovať? Vyvlastniť? Šlohnúť? Ukradnúť?
Každopádne, takýto počin považujem za barbarský. Že je čosi iné ešte barbarskejšie - to s týmto nemá nič spoločné. Všetko sa má riešiť sólo, separátne.
Odporúčame