Oddeľujem, preto verím len v Kristovo učenie a nie v to, čo mi nabuliká cirkev.
Oddeľujem, preto verím len v Kristovo učenie a nie v to, čo mi nabuliká cirkev.
Niektoré ospravedlnenia padli, ale to je už po funuse málo platné. Súhlasím s tým, že väčšina a naozaj drvivá väčšina pápežov neboli žiadni "svätí otcovia", ale prospechári, svetskí vládcovia a často úchylovia. To je jasné, ja cirkev neobhajujem.
Je to len teória. Zaujímavá a do akej miery pravdivá, to je na hlbší výskum. Ale inak to dnešnému človeku môže byť úplne jedno, či napríklad Svätopluk žil v Nitre alebo nie.
Neplatí to pre náboženstvo. Jedine, že mi nájdeš slová Krista, ako nabáda k vraždeniu pre šírenie jeho viery.
Inkvizícia je kostra náboženstva? Kde Kristus nabádal k inkvizícii prosím ťa?
Veď to som nijako nespochybnil. Reprezentanti cirkvi ani dnes nie sú väčšinou dôstojnými zástupcami kresťanstva. Sú to obyčajní chamtiví ľudia. Mnohí aj zvrátení. Náboženstvo a cirkev je veľký rozdiel.
Presne tak, právo silnejšieho funguje po celé dejiny, tak prečo kritizuješ inkvizíciu?
Zbytočne s ním diskutuješ, on si myslí, že Židia spolu s Angličanmi vyvolali druhú svetovú vojnu. Je to zarytý antisemita, obdivovateľ Hitlera a prekrúcač dejín. Ale zároveň strašne fandí Slovanom. On sa sám nevie nájsť.
Samotné kresťanstvo je presným opakom toho čo píšeš. Chamtivosť, krutosť i falošnosť sú vlastnosti, ktoré tu boli od počiatkov. Kresťanstvo učí proti týmto vlastnostiam. Samozrejme konanie väčšiny predstaviteľov tohto náboženstva je už iná vec.
Ja mu v podstate fandím a je to iste kapacita vo svojom odbore. A aj v tom, koľko času venuje zadarmo výskumu dejín, čo sa nedá povedať ani o renomovaných historikoch.
Nesúhlasím, že historik spromuje a je verný šablóne, máš rôznych historikov a je tu istá sloboda názoru (okrem názoru na Slovenský štát, tam musíš ísť s líniou inak ťa vyšachujú). Živiť sa ale históriou samotnou to nejde, to by si musel učiť na štyroch školách a stále budeš bedár. U nás sa vzdelaní ľudia peniazmi nepodporujú.
Kniha je zaujímavá svojím pseudo prevratným obsahom, ale autor je chemický inžinier, ktorý sa o históriu ani neobtrel.
Možno sa budeš čudovať, ale na Slovensku naozaj nemáš exekúciu iba ty sám.
Článok z konca roka 2018, na Slovensku je vyše 3,3 milióna exekúcii.
Musíš viac čítať, inak by si vedel, že "mať všetky prachy sveta" je idiom a neznamená, že fyzický vlastníš celý svet. Potom by si pochopil myšlienku. Pekný deň a naozaj viac kníh do ruky, aby z toho nabudúce nebolo ďalšie faux paux.
Podľa štatistík je to pravda, veď počet exekučných prípadov takmer dosiahol počet obyvateľstva (vraj cca 3,5 milióna), a tak to určite nemajú nikde na svete. A také Česko má hlavu v smútku, lebo tam majú okolo milióna exekúcii. Pritom ešte majú čo dobiehať.
Už ma konečne osvieť, čo sa zachovalo a čo zničili?
Nie, že by klesol apetít, Slováci si veľmi radi požičiavajú, aby sused závidel. Ale tomu, čo pôžičku má alebo je dokonca v exekúcii asi už úver nedajú. Tam je ten pokles.
Veď áno, to je tiež pravda. Ale internetoví trollovia budú tvrdiť, že Cyril a Metod boli otrokári a nezanechali žiadny kultúrny odkaz.
Odporúčame