Novinky 2025: Čo pre nás automobilky chystajú na budúci rok? Je sa na čo tešiť
Len výsek z môjho príspevku dole:
OK. Keď sa chce voziť niekto v nezmyselnom aute, tak je to na ňom, ale musí si byť vedomý obrovského ekonomického handicapu, ktorý pre neho z toho plynie. Dnes musia tento handicap akceptovať všetci, lebo automobilky nám nedávajú alternatívu.
Len pre upresnenie. Ten rozdiel je taký, že 100 km ťa môže stáť na energii 0 EUR pretože jazdíš na prebytky z domácej fotovoltiky alebo 12 EUR pretože nezmyselné auto z fotovoltiky nikdy nenabiješ. Trvalo by to dlho a toľko energie nemáš šancu vyrobiť a tak musíš často nabíjať na verejných nabíjačkách. Ten rozdiel môže byť za jeden rok až 2400 EUR a to môžeš kludne jazdiť na naftu a z toho vyplýva, že takáto elektromobilita nedáva zmysel. Ja mám z domu skúsenosť, že dlhodobá spotreba by mala byť pod 15 kWh/100km.