Audi odmietlo 26 ponúk. Bruselskej fabrike hrozí zatvorenie, tritisíc ľudí stratí prácu
Audi Q8 e-Tron je úplný nezmysel.
Nikoho nenapadne vyrobiť traktor s elektrickým pohonom. Pretože napr. pri oraní spotrebuje za deň aj 3000 kWh energie v nafte, čo je ekvivalent cca 1000 kWh elektrických. Čím menej energeticky náročná aplikácia, tým väčší zmysel dáva elektrický pohon - bicykel, kolobežka... a áno aj automobil s nízkym jazdným odporom. A to Audi Q8 e-Tron nie je, lebo spotrebuje až 29 kWh/100km. Nie, nejde tu len o peniaze za elektrinu. Človek, čo si kúpi takúto opachu za 90 tis. EUR má peňazí dosť. Lenže život, s takýmto závažím na krku, nie je jednoduchý. Auto, čo sa tvári ako vesmírna loď Enterprise, má dojazd menší ako Suzuki Swift. Energetická náročnosť zruinuje akúkoľvek "zelenú" domácnosť, čo sa snaží vyžiť z fotovoltaiky. Navyše, domáce nabíjanie je nekonečné pretože málokto si dá domov striedače, čo stíhajú utiahnuť 22kW wallbox.
Jednucho to auto nedáva zmysel. A je veľa takých elektromobilov, čo je na tom podobne.