Tesla model Y je najpredavanejsie auto na Zemeguli za rok 2023. Toto nejako nesedi.
Tesla model Y je najpredavanejsie auto na Zemeguli za rok 2023. Toto nejako nesedi.
Auto nas vyslo 24tis EUR - dvojrocne. Fotovoltika 20tis EUR. Servis elektromobilu stoji 250 EUR raz za dva roky. Ja nehovorim aby si to kupoval dochodca, ale ludia co kupuju auta nad 50tis EUR by mohli porozmyslat.
Asi žiadny nový reaktor netreba. My sme mali doma spotrebu cca 3600 kWh za rok. Teraz mame spotrebu 2200kWh zo siete za rok. Mame elektromobil a fotovolticku elektráren. Cekom spotrebujeme cez 6000kWh za rok. Ročne najazdime cca 18000km.
Ktorý elektromobil Fordu, Stelantisu, VW, Mercedes alebo BMW sa vyrovná parametrami Tesle Model3 alebo Y? Alebo NIO ET5, Xiaomi SU7 alebo BYD Seal?
Dali na trh nemožné produkty za vysoké ceny a čakali na zázrak. A priestor pre inováciu je nekonečný, pretože ani Tesla ani Čína nie sú neprekonateľné.
Zlatý život musí byť v tom rusku, keď sa tu k nemu hlási toľko schvaľovateľov agresie.
Čítaj s porozumením. To pomáha.
Vies, najprv sa musis ucit a poznat pojmy, terminy a definicie. Potom mozes diskutovat. Inak to vypada presne ako tvoja diskusia. Ja o voze a ty o koze.
To, ze je to rotacny splosteny elipsoid vieme aj my. Ani patent na rozum nemame. Ja potrebujem len vediet, ze nadalej respektujeme vedu a vedecke autority ako hlavny zdroj vedomosti a poznania ludstva. Hlavne aby sa na uroven vedy nepovysovali ludia, ktori v skole nedavali poyor a teraz sa snazia citanim sprostosti na webe "dobehnut" zameskane. ...a mam na mysli nielen gulatost Zeme, ale aj vsetko ostatne vratane ockovania.
Hlavne púšťajte Danka ku kormidlu...
Konsenzus. Ako to má vypadať s tými plochoZemcami? Že my uznáme, že Zem nie je celkom guľatá, a oni uznajú, že nie je úplne plochá, ale je to taká plocha trocha do oblúka?
Pozri, ja ťa nemám čas vzdelávať. Nás to učili za komunizmu na dejepise a na občianskej náuke. Študuj:
Veď ti píšem hore, že v Aténach fungovalo aj otrokárstvo. To v liberálnej demokracii nie je možné.
Vieš, v tej pôvodnej Aténskej demokracii fungovalo otrokárstvo. Teda demokracia je širší pojem a liberálna demokracia je "podmnožina" demokracie.
Sorry. ...nevládnúcu menšinu.
Je to druh demokracie, ktorý zabezpečuje slobodu, ľudské práva, speavodlivosť a dôstojné podmienky pre život aj pre nevládnúcu väčšinu.
Demokracia typu, ktorý sa uplatňuje v Európe za nazýva liberálna demokracia. To je terminus technikus. Slovo liberálna ani demokracia nemusia byť vôbec uvedené v ústave. Je to tak, že v návode na obsluhu k Škode Fabia je uvedený pojem automobil. Každému je však jasné, že sa jedná o osobný automobil bez toho aby bolo slovo osobný zmienené v návode.
To práve liberálna demokracia eliminuje.
Vieš, vláda väčšiny je aj keď si štyria odhlasujú, že zabijú piateho a rozdelia si jeho majetok. Liberálna demokracia je v tomto iná. Má v sebe zabudovaný systém bŕzd a protiváh, ktorý takéto niečo znemožňuje.
Takéto články zatĺkajú klince do truhly automobilového priemyslu. Osprostievajú ludí a tí samozrejme reagujú negatívne smerom k EV. Povedzme si otvorene, že vývojový potenciál EV je len na začiatku a spaľovacích motorov prakticky na konci. Za pát rokov sa nožnice efektívnosti otvoria ešte viac v prospech EV. Lenže takto potom tu v Európe nebude mať kto na to reagovať.
Odporúčame