Ceny energií neporastú, odkazuje Slovákom štátny tajomník Šaško
Informácia na upojenie hlupákov. Mladí, čo platia dane, zaplatia plyn voličom SMERu - dôchodcom. Podobne ako 13. dôchodok. Nemali by sa tí dôchodcovia lepšie, keby vláda nevyháňala ekonomicky aktívnych občanov do zahraničia? Bolo by viacej peňazí v štátnom rozpočte aj v sociálnej poistovni. Navyše takéto opatrenia skresľujú trh a nemotivujú občanov k hospodárnemu zaobchádzaniu s energiami, pretože pri dotovaných cenách vychádza návratnosť investícii do úsporných opatrení úplne inak ako pri reálnych cenách. Aj tak si to tepelné čerpadlo ľudia budú musieť jedného dňa kúpiť, lebo posledný plyn z ruska k nám pritečie 31.12.2024 a dovtedy je to len rok a jeden mesiac. Potom už bude len veľmi drahý skvapalnený plyn, ktorý ani štátny rozpočet nezachráni lebo budeme oňho na trhu bojovať s oveľa bohatšími zákazníkmi ako napr. domácnosti v Nemecku, Holandsku, alebo aj v susednom Česku.