Tepelný stroj ako zdroj mechanickej energie pre pohyb osobného automobilu je krajne neefektívne a neudržatelné riešenie. Nemecké automobilky pravdepodobne zámerne zanedbali osvetu a šírili bludy smerom k zákazníkom. ...a pokračujú v tom dodnes rozprávkami o vodíku alebo o syntetickom palive. Ponúkaným portfóliom elektromobilov potrebovali za každú cenu dokázať ako to nejde. Tak to dokázali a dnes žnú "plody" svojej práce. Lenže to zabudli povedať Číňanom a Tesle. ...a BMW nemalo ľudom ukázať model i3, ktorý dával zmysel a skončil sa vyrábať pred rokom a pol. Dnešné nemecké elektromobily už zmysel nedávajú. VW robí drahoty so skicami "ľudového" modelu ID2. Zjavne nepochopili, že tu nejde o tvar svetla ani mriežky chladiča. Rozhodujúce sú jazdné odpory, teda ľahká a nízka prúdnicová karoséria na úzkych kolesách veľkého priemeru. Urobiť z auta svietiacu hodovú strelnicu ničomu nepomôže.


