Dejiny sú dejiny. Formovali ich ľudia, ktorí sú väčšinou dnes mŕtvi. Súčasnoť patrí nám ľuďom dneška a Petrer I., Katarína II. ani Stalin nám nebudú diktovať zo záhrobia ako máme žiť. Ani Gorbačov a Reagan. ...aj keď musím priznať, že Gorbačov a Reagan urobili pre dnešok veľa. Teraz je to na nás.


