Nuz, no... Situacia v Spanielsku je priam skolskym prikladom ako to dopadne, ked politici, co masju v rukach realnu moc, nemiesto polickej prezieravosti pohladom do buducna, maju na ociach politicku slepotu... Nielen spanielsky predseda vlady, ale napriklad aj mas Fico zo svojim ministrom Kalinakom : ked v r. 2009 poslali policajtov s obuskami a vodnym delom proti zhromazdeniu, ktore v Sariskych Michalanoch organizovala LSNS , tak si mozno madlili ruky:" Ale sme im dali.".. Dnes, ked sa ukazuje, ze to bol v podstate zlom, od ktoreho pred tym vtedy nevyznamna strana stojaca na okraji politickeho spektra, vystartovala az do parlamentu, si teraz asi pre sebe hlupo nahovaraju: "My sme nevedeli, ze to takto dopadne"... Tak aj v Spanielsku: pchanie si hlavy do piesku, bohorovne si /podobne ako vtedy Fico/ si nahovarajuc, ze silou sa da zvladnut vsetko, je Spanielska vlada tam kde je: stojac pred najvacsou krizou v pofrancovskej historii - realnym rozpadom krajiny.


