Lesk a bieda tak vychvalovaneho trhoveho hospodarstva, kde jedinym atributom je zisk. Za tak ohovaraneho socializmu, by sa take daco nemohlo vobec stat, pretoze kontrola mala oci vzade. A mala niekolko stupnov nezavislych na sebe. Jednej hladela na prsty dalsia, a tej dalsej dalsia. A hrozba drakonickych sankcii realna. A nad nimi bdiace oko Strany - StB. A lahko sa mohlo stat, ze z papalasa ked ho vyhodili zo strany, sa stal nikto, ktoreho nechceli zobrat dokonca ani zametat ulice... A po prevrate bol akoze doteraz disident, bojovnik za demokraciu, kovany praviciar...


