Mily eska, mne je vobec divne, ako to ze ucitelia, ci nejaky spolok samozvancov co ich do toho hucka, su nespokojni... Zazil som aj stary rezim, tak viem ze vtedy sa ucitelia nemali vobec zle. Patrili medzi tzv. intelektualnu elitu. podobne ako lekar, pravnik atd. Mali viac ako 2 x viac dovolenky ako iny zamestnanec, plat im isiel podla odpracovanych rokov stabilne. Ze na tom platovo neboli vobec zle, svedci to, ze v nom pracovalo na rozdiel od dneska vela muzov - zivitelov rodin... A aj napriek tomu sa im to malilo. Po prevrate sa zpojili do strajku, a nutili este aj deti na strednych a zakladnych skolach strajkovat. Tie boli pravdaze radi, ze sa nemusia ucit. Preco? aby sa vraj mali este lepsie. Tak kladiem otazku mily eska: Ked teda maju ten kapitalisticky raj, preco vlastne strajkuju? Ved predsa maju to, za co v Nov.1989 nutili este aj deti strajkovat... Noze skuste odpovedat pan eska: Preco?


