Bol medzi svojimi, a ONI ho nepoznali. Odisiel a ONI sa s nim neprisli ani rozlucit...Preco? Ze mal odlisnejsie nazory ako ONI? Poslali Halku, pomocneho biskupa. A kdeze bola jeho sviatost Arcibiskup Zvolensky. hlava katolickej cirkvi na Slovensku? Iste aby prezentoval ako malo si zosnuleho vazil, poslal len svojho pomocneho biskupa..., ved aj to je biskup. Ale ved "Nesudte, aby ste sami neboli sudeni", podal predsa ICH Pan, ktoreho odkazom sa tak hrdia. Alebo Ich srdcia opantala jesitnost a pycha? Ta je vsak podla ich vlastnej vierouky jeden zo siedmych hlavnych hriechov...Teda riadili sa volou diablovou? Ale ved su to predsa sluhovia bozi..., aspon oni sami sa za nich povazuju...


