Za čo bol popravený mons. Jozef Tiso ?
Zase dalsi pokus novoludakov zahranovat gloriolu J. Tisa. Pravda je vsak taka, ze Tiso si povraz vysluzil sam, zbabelym spravanim sa na procese, hadzanim viny na druhych zatlkanim aj toho, co bolo tak ocividne, ze sa zatlct nedalo, vyhovarajuc sa na stratu pamati, cim dostal do tazkej situacie aj vlastnych obhajcov. Na rozdiel od S.Macha, ktory v ocakavani isteho trestu smrti, nemajuc podla vlastneho nazoru uz co stratit, sa zachoval statocne, cim si ziskal na svoju stranu aj samotny senat. Ale ruku na srdce pani novoludaci: neboli to vasi predchodcovia, co nepohli pre Tisa ani prstom? Ved vo vtedajsej Demokratickej strane mali byv. clenovia HSLS prevahu. A vo vtedajsom Poverenictve mala prevahu Demokraticka strana. A ako sa zachoval Zbor poverenikov k Tisovej ziadosti o milost pani Novoludaci? Nijako... alibisticky umyvajuc si ruky, nezaujal stanovisko a postupil ju vlade CSR. Dali sme vam svoje hlasy, vypuste nam Tisu s basy... - nehovori vam to pani Novoludaci nic?