Po prvé on vôbec nebol žalovaný, nejedná sa o trestné riadenie. Je to občiansko právny spor a tam sa to riešii inak.
Po druhé, ano každá osoba čo má zavedenú el. schránku má povinnosť ju kontrolovať. Interval ostáva na ňom. Nie je to bežná el.pošta ako gmail. Po zavedení schránky totiž úrady a súdy komunikujú s vlastníkom výhradne elektroniicky.
Schránka umožňuje aj SMS avíza, že prišlo niečo nové.

