No tak ked ich nemozu exportovat do Ruska lebo sankcie, tak co s nimi no :-) a to znamena, ze aj za toto Rusko moze. Keby odobrali jablka, nemuseli tolko poliaci chlastat a dristat.
No tak ked ich nemozu exportovat do Ruska lebo sankcie, tak co s nimi no :-) a to znamena, ze aj za toto Rusko moze. Keby odobrali jablka, nemuseli tolko poliaci chlastat a dristat.
No ver tomu, ze takto by to napisal iba malokto. A co s tyka pravdy, tak tu si naozaj s autorkou nevsimate.
Tomu sa hovori uspora materialu a energii. Jeden vystrel a jedna ma problem s uchom a druha s okom :-) este keby zo traja skolabovali a tolko much jednou ranou to ani v dobrom americkom filme nedokazu... ale v komedii na Slovensku to ide kedykolvek...
Tak teraz neviem, islo o interpucie, alebo ilegalnych imigrantov alebo len tak o nicom si pokecat? Mila pani akosi nepochopila, ze Europa presla nejakym historickym vyvojom a vydobila si svoje postavenie, svoju kulturu a identitu v po starocia trvajucom boji o svoj charakter. Ak mate radi svojich susedov v bytovke a pomahate si najvzajom, aj tak nesedia u vas kady den v obyvacke a neprepinaju vam programy na vasom televizore, ani si nechodia do vasej chladnicky kedykolvek sa im zachce. A preto ani ti, ktori zelaju africanom a moslimom ten najstastnejsi zivot plny prosperity, nemozu byt pokladani za xenofobov, rasistov a primitivov vtedy, ak si jednoducho nezelaju, aby Europa bola obsadzovana africanmi po milionoch a desiatkach milionov. Pretoze iba totalny hlupak nechape, ze to najcennejsie, co narod ma, je jeho krajina a stat a ze bez nich jednoducho zanikne.
To skade zhadzuju takych analytikov ako si ty?
To uz ani smiesne nie je toto. Ti ludia uz nemaju kuska hanby v sebe a ziadne brzdy.
To su ti spravni "liberalni demokrati". Boli volby, v nich ich idoly schopne zapredat aj vlastnu mater ziskali svojich zopar percent a teraz im nevonia, ze vladnu ti, ktorych chce vacsina. Aj my mame takychto neukojenych.
Americania uvalili sankcie a pokusaju sa zruinovat svojimi svinstvami europu, lebo rusi udajne zasahovali do americkych volieb. Ale ked soros recni v europskom parlamente tak je to v poriadku? Tento clovek uz urobil toho dost na to, aby sa stal neziaducou osobou.
Ano ziju si nad pomery, pretoze sa im neraci odvadzat dane a odvody a beru prachy na cierno. O com si tu budeme rozpravat.
Ja gratulujem kazdemu hnupovi v tejto debate, kto pritakava politikom, ked mu rozpravaju ako ho okradnu o jeho dochodok. Nie nie je ziadny problem a dochodky mozu mat slusnu vysku. Cely problem je v tom, ako sa prerozdeluju dane a odvody a da sa to upravit.
No ono pan Balaz to hovori dobre. Az na to, ze mat nizke ceny a byt nezamenstatny alebo mat vyssie ceny a byt zamestnany, ako to znie na prve druhe aj tretie pocutie?
Mozno by si si mal cibrit postreh a prides na to, ze netrepem. A ano, prave teraz sa bojuje o to, ci Europania pridu o svoje krajiny. A "vyspely svet" cize chory zapad okrada kazdeho koho moze, takze ano, je to tak a je na nich aby tomu zabranili.
No len vies, to je presne to, co robi stat statom. Oni by sa mali branit a musia sa to naucit. A potom, ked ich stat zacne plnit vsetky ulohy, ktore ma mat, tak sa nieco take nestane. Ale to je tiez na nich. A nasi obcania by mali porozmyslat az nabuduce budu pocuvat od zvrhlych liberalov, ze staty su prezitkom, ze potom sa im velmi lahko moze stat, ze sa raz niekto rozhodne, ze vsak ono je to jedno, kde sa bude v Europe skladovat zrno, mliet muka a robit chlieb, vsak sme aj tak vsetci obcania Zeme. A poslu vsetko zrno do Francuzska...
Ja to vnimam pozitivne. Europa sa konecne bude musiet postavit za seba a stat sa tak dostojnym superom ostatnych svetovych centier ekonomiky a moci.
Situacia deti v rozvojovom svete je predovsetkym hanbou rozvojoveho sveta. Mat 10 deti ked nedokaze clovek uzivit dve nie je problem vyspeleho sveta. Rovnako ako ked sa v krajine obyvatelstvo premnozi ako zajace a v krajine, ktora ma kapacitu pre 10 milionov ich zrazu zije 150 milionov a potom jednoducho nevedia co maju robit a objektivne sa uz potom neda robit nic. A potom niekto mudro vyhlasi, ze mame povinnost im darovat Europu...
Je smutne, ked sa ludia, ktori demontuju statnu suverenitu a snazia sa obhajovat porusovanie zakonov este apeluju na moralku a ludskost. Nazvat vyzadovanie dodrziavania zakonov fasizmom, to uz chce velmi silny zaludok.
Tato primitivna hlupa hra je z rovnakeho sudka ako v pripade Skripalovcov.
Keby ste nedristali a rozmyslali trochu, tak by ste vybrali z toho co som napisal presne to o com som hovoril. Socializmus mal problem v tom, ze v urcitych pripadoch nerespektoval ekonomicku realitu, ale tuto ekonomicku realitu "nariadil". Potom vznikali deformacie na trhu a rozpor medzi dopytom a ponukou. Teraz sa ide robit to iste. Namiesto ekonomickej reality sa pouziju politicke poziadavky. Vysledok bude ten isty. Rozpor medzi ekonomicky vyhodnymi rieseniami a tymi politicky motivovanymi povedie k znizeniu efektivnosti systemu.
Pani z EU a pan Sefcovic akosi nechapu, ze na to posiel socializmus. Ked sa namiesto realnej ekonomiky budu podriadovat ekonomicke aktivity politickym zelaniam a zvlast politickym zelaniam spoza oceanu a budu sa stavat vzdusne zamky a potemkinovske dediny, tak potom pojde nasa ekonomika dole vodou. Som zvedavy, ci pan Sefcovic bude schopny a ochotny za to prevziat osobnu zodpovednost.
Odporúčame