Tak to ich maju bojaschopnych skoro tak ako my :-)
Tak to ich maju bojaschopnych skoro tak ako my :-)
Mozno by sme mali zorganizovat celosvetovy priamy televizny prenos a chlapik by mal predat televizne prava, este by na tom nenormalne zarobil. A nejakeho predskokana by to chcelo, aby rozpalil publikum.
Spachat samovrazdu moze kazdy, je to jeho legitimne pravo. Pandorina skrinka, ktora sa takto otvara povedie k obludnostiam a pachaniu vrazd. Koncit to bude tlakom spolocnosti a pribuznych na starych ludi, aby "nezavadzali" a zlocinecke skupiny budu organizovat "dobrovolne odchody" ludi v rekordne kratkom case.
Nakoniec sa dockame praxe, ked bude clovek institucionalne zavrazdeny, pretoze poistovna urci, ze jeho zivot uz nema pozadovane paramatre "komfortu" a kedze nejaky tiezposudkar ho oznaci za mentalne nesposobileho o sebe rozhodovat, tak preberie na seba tuto ulohu nejaky tiezclovek, ktory zastava funkciu sudcu a rozhode v "mene cloveka" a v jeho "najlepsom zaujme", ze ma byt utrateny ako pes. A pripadni pribuzni, ktori nebudu suhlasit? Pozrite si Alfieho...
Ńemal by byt tento clanok oznaceny ako inzercia? To tak neskutocne bije do oci, az to boli. No a napriek tomu nist. No nie je to na porazenie?
Fascinuje ma, ako si to americania predstavuju. Ja im poradim ako sa vyriesi ich obchodna nerovnovaha. Nech prestanu zit nad svoje pomery. Nech stiahnu svoju armadu z celeho sveta a prestanu vydavat peniaze na to,aby sprosto napadali ostatne krajiny. Nech znizia naklady na zbrojenie.
To su biliony, k biliardam este USA nedosli.
No je to riesenie. Ja preferujem, aby novinari vzdy uvadzali cisla spravne a po nasom.
Este stastie, ze pri cine sa tie cla daju akceptovat :-) Osobne dufam, ze Europa sa nezlakne a neustupi, pretoze USA sa uz bohapusto vyhrazaju aj svojim spojencom a snazia sa ich vyuzivat a zneuzivat.
A kolko rokov si zil v Rusku? Keduz tu za sieras diskusiu svojimi bobkami?
A tie prusery to urcil kto? Matovic s Remisovou? Media so svojim "obrazom"? Treti sektor so svojimi "poziadavkami"? Ty so svojim nazorom? Ulica nikoho nevybera do funkcie, len bude donekonecna otravovat vzduch, kym tam nebude ten, koho chce. Tak? Takze ja nenacvicujem nic a rozumiem vsetkemu. A ty rozumies?
V jednej z politickych debat oznacil redaktor RTVS vykriky z ulice za vacsinovy nazor. Absolutne demagogicke vyhlasenie, ktore nema nic spolocne s realitou. Tych ludi na ulici nebolo dostatok na to, aby ich nazor bol reprezentativny ani v case, ked ich tam bolo najviac, teraz uz ani tolko. A ak by ich bolo na ulici aj milion, aj tak nepredstavuju vacsinovy nazor. Budu mat moznost vyjadrit svoj nazor vo volbach v case, ked volby budu. Robenie politiky na uliciach nie je o slusnom Slovensku. Je to o rozklade parlamentnej demokracie a zavadzani anarchie.
Prezradim ti, ze ja som ateista, ale rozumiem tej poznamke o velkom a malom pismene a po hlavicke netrafil nic. Lekari maju za ulohu liecit a zachranovat, nie stat sa katmi.
Nie ty nie si pokrytec, iba nerozmyslas... Tu totiz ide o to, ze ak ta nemocnica nebola schopna a ochotna ho liecit, nemala ho nechat doslova zdochnut ako psa, ale mali umoznit rodicom aby ho odviezli inam, do inej nemocnice a nechali ho liecit tam. namiesto toho sa stal rukojemnikom posahancov, ktori sa pre svoju spupnost a egizmus rozhodli, ze ked uz raz povedali, ze zomrie, tak musi aj keby sa mu nechcelo...
To je ta vyspela zapadna demokracia, ktorej "spolocne hodnoty" sa budeme musiet rozhodnut dobrovolne prijat...
Zvlast by som upozornil na jednu elmi dolezitu vec. Oni nevedeli presne diagnostikovat o aku chorobu ide. Ako si za tychto okolnosti mohli dovolit povedat, ze ho nemozno liecit? Bola to sprosta vrazda.
Len jedna poznamka k clanku: Citujem: "Jej (policie) mediálny obraz..." Cize Kalinak moze za to, aky je medialny obraz policie? A ako autor pise, u nas sa odchadza az po skandale a tak ked niekoho chcu odvolat, tak tam poslu kontrolu. A ako inak by sa to malo robit? Maju vyhodit cloveka, lebo sa im nepaci "medialny obraz institucie", ktoru vedie? Uz sme si nejako tak zacali zvykat na to, ze nam vykrikujuci herci na ulici budu vyberat sefa policie. Ja by som navrhoval, az raz bude niekto z nich potrebovat operaciu mozgu, aby herci rozhodli, v piatom na demonstracii, kto to bude robit a komu treba vziat diplom z mediciny...
Mne osobne nevadi a pacia sa mi takteo dievcata. To, ze novinari ju zvolili za Miss ma neprekvapuje. Je to len dalsi dokaz toho, ze novinari nepopisuju realitu ale snazia sa ju bohapusto tvorit, na zaklade objednavky niekoho a v nieci prospech... Anketa pod clankom jasne ukazuje, aky je nazor ludi.
No a teraz inak: vyvoj v socialnej a zdravotnej oblasti smeruje presne tam, kde je aktualne zapad: rozhranie stredoveku a zaciatok priemyselnej revolucie... mali sme funkcny dochodkovy system, ktory bez akychkolvek problemov moze fungovat. Ale statny pilier znicime, aby sme ho nahradili "sporenim" a "investovanim". A rizikom... a v buducnosti krachmi... Necitite, ze sa len skratka slovickari a ze sa tym zakryva podstata, ze dochodok bude viac zalozeny na prispievani firmou a na jeho spravovani sukromnymi firmami? Uz ste videli film kde ludia placu, pretoze tieto dochodkove fondy boli rozkradnute? Nic vam to nehovori?
A ty si myslis ze tvoje odkazy na sme.sk maju vacsiu hodnotu ako zajaci bobok?
Je taky vtip: manzel pristihne manzelku v posteli s cudzim chlapom a ona mu hovori: Gyula, hadam neveris svojim ociam viac ako svojej zene... no a ty sa tu dennodenne strapnujes svojimi hovadinami a teraz sa snazis popriet realitu aj ked to kazdy vidi. Zelam vela udpechov.
No ved ano "Kratka fiktivna snimka". Ako vsetky zapadne "prodemokraticke" fikcie...
Odporúčame