to im nevysvetlis
ale oni by chceli mat platy jak v nemecku ale pracovat jak v rusku
to im nevysvetlis
ale oni by chceli mat platy jak v nemecku ale pracovat jak v rusku
psycho hitler (jak stalin a putin) nemal s demokraciou nic spolocne. on ju zrusil. prave tak ako to robi orban chce fico a mazurkyuriky
my tu chceme demokraciu. lebo to je jediny sposob vlady. ak vy vyznavate putinka tak sa tam vystahujte. lebo ked ju tu zrusite, uz nikdy nebudu demokraticke volby.
ja somk vraha prigožina nikdy neospevoval. maximalne som sa smial ruskému "poriadku"
králi a královné v EU sú len symbolmi
rozhodujú vždy demokratické volby
radšej podporovať rakúskeho robotníka jak viládiho a jeho sponzoring vojny a orbána.
treba prestať tankovať na slovnafte
aké pravomoci má monarcha oproti putinkovi?
ja si ctím demokraciu. ja nechcem zaviesť pomocou demokracie totalitu ako Orban a ako by radi fico s fašistami
oni ludia pochopia ked im tu budú vládnuť ich populistiä
pochopia načo sú mimovládky
pochopia čo je to liberálna demokracia
ale už bud eskoro
ak by tu mal vládnuť fico s fašistami tak sa z môjho mesta sťahujem do Rakúska. O chvílu som v dôchodku, tak potom z Rakúska do Španielska.
posielajú normálni ľudia
máš to jednoduché.
založ firmu. daj plat 3000€
firma nie je charita. dobrá firma platí ludí dobre a váži si ich. taká je väčšina zahraničných
a velkko výhodou EU je, že ked sa ti nepáči u nás, môžeš ísť inde. tam kde zarábajú viac.
ale u nás ich má okolo 50%
táto krajinka by ani nebola zlá, keby to žili Nemci, alebo Rakušania
len nie Slováci. a ked, tak v menšime
v rusku vladne diktator-terorista putin
a samozrejme mafia
taky sovietsky kapitalizmus. lebo normalny kaptalizmus je len tam kde je sloboda a demokracia
potraviny nie sú všetko
podstatné sú služby štátu a služby všeobecne
hned pochopíš, že plat predavačky v Rakúsku je fajn, ked máš trvalý pobyt v madarsku/Slovensku
vzdy zalezi na sile ekonomiky. nikdy nebudu vsade rovnake platy. ale kym budeme v EU tak bude volny trh. aj pracovny. takze aj ty mozes zarabat vo VW Wlfsburg tolko ako tvoj nemencky kolega
murar u nas zarobi viac ako mkurar v madarsku
dokonca viac v Bratislave ako v Snine. Ale ten zo Sniny moze prist do Bratislavy. a nech sa aj skusi prestahovat a potom poichopi preco tu zaraba viac
aj predavacka v Rakusku zarobi viac, ale nikto nevidi naklady na zivot (naklady nie su len potraviny)
ja tiez
tvrde a makke i/y
von a vonku
dva a dve
nie su preklepy
jemu dokazujú OCTK. nie ja.
ale vsimol si si kolko ludi je v base. Jankovska ok? Bodor s Gasparom ok? aleo bolo normalne lustrovat ludi cez *Bodora a Gaspara? Kovacik OK? paska OK?
to že ti chyba kriticke myslenie vystihuje veta: chcu znizoivat dochodky. kto ich chce znizovat? kto to ma v programe?
ale si stastny ze dialnica je ukoncena, vlaky funguju a zdravotnictvo ma svoju viziu. podobne skolstvo.
to dokazal tvoj fico.
este raz: ja nemam idol. ja volim politikov aby mi sluzili. a ked ma za 4 roky nepresvedia budem volit inych
ale nidy nie takych co tu rozdavaju nioeco "zadarmo". a davaju 200,€ kazdemu. aj bohatym aj chudobnym.
preklep
matovič je psychopat. v spojení so záborskou a kolárom za podpory fašistov je to horšie ako atomova bomba
na druhej strane: 3 rokyx, z toho rok bola zastavená ekonomika v celom svete kvoli pandemii. takže 2 roky a potom energetická kríza a vojna
fico 12 rokov hospodárskeho rastu na celom svete. výsledok: dialnica BA-KE, horiace rušne, žiadne nové kolaje...lekári neodišli za posledné 3 roky, to že tu budú dôchodcovia lekári vedel smer už dávno, čo spravil?
len totálne vymazaný jedinec tomu zlodejovi hodí hlass. a fico to vie. ficovi ide teraz len o jedno. O fica.
nemám ideál. pozerám na program a kto v strane je.
ked sa bavíme o PS. žiadne zlodejiny doteraz. podobne SAS.
aj to je plus na rozdiel od fica a pelho, danka a matoviča, kolára a o fašistoch sa nebavím. oni nemajú už totálne žiadny program. im ide len o to byť v parlamente a brať peniaze
za almužno nikto nikoho neúti robiť
murár, elektrikár, inštalatér, tesár, zahradník - chýbajúce profesie kde si pýtajú adekvátnu mzdu. a i napriek tomu ich niet
ano? a prečo tí ludia neodídu ked je tolko volných miest? Hovoríš z cesty a nemáš páru. pozri kde je najvyššia priemerná mzda. v priemysle. 13 a 14 platy.
prečo ludia robia cez agentury, ked môžu pracovať na priamo?
černoty tu robia možno malé stavebné firmičky a ludia čo si ioch najímajú na prácu
skús níjsť murára, zahradníka, inštalatéra, elektrikára. naozaj si myslíš, že pýtajú málo?
práce je dosť. a aj dobre platenej.
skus niečo z gramatikou
lebo ani tá ti nejde a ani kritické myslenie ti nejde
politik nie je modla pre normálneho človeka. Dzurinda sklamal a tak skončil. A to nás dostal do EU a NATO. Kriticky zmýšlajúci volič ho i napriek tomu ďalej nevolil.
ale čo s takými čo volia zlodejov zo smeru, matovičovu úderku, fašistov, alebo danka s fašistami? čo od nich očakávajú? 12 rokov tu Fico vládol Danko mu pomáhal. Kam sa posunula krajina? Zdravotníctvo, veda, školstvo, justícia, infraštruktúra.....
naozaj si myslíš, že velké nadnárodné firmy, ktoré u nás investovali si dovolia robiť nejaké černoty?
V Česku už dlhodobo pracujú robotníci z Azie.
K nám to prišlo tiež. Už sú tu Indovia, Indonezania
iná možnosť nie je
Odporúčame