Oceliarstvo je v Európe vo vážnej kríze, z významného vývozcu sa kontinent mení na veľkého dovozcu
Indovia kupili z V.Britanie (ešte ako člena EU) vybavenie oceliarskej fabriky, ktora nedokazala vyrabat v predajnej cene kvoli emisnym požiadavkam. Dostali dotaciu od angličanov za to, že vyviezli špinavu fabriku... V Indii dostali dotaciu za vytvorenie pracovných miest... A dnes veselo vyrabaju a vyvažajú do Británie to čo si tam predtym vyrabali sami... Spokojni su Indovia, maju pracu a trh na mnoho rokov dopredu, spokojni su Briti lebo si nešpinia živ.prostredie, spokojný je štát z výberu ciel a poplatkov... Jediný nespokojný je asi spottebiteľ, ktorý to všetko musí zaplatiť... priom živ.prostredie sa nedá oddeliť europske od azijskeho, možno tak na prvý pohľad, ale zem sa točí, takže to prúdenie vzduchu aj vody sa o všetko postará... to toto tí zelení politici nevidia?