V podstate je to tah, ktorym sa uz predom predtym nez bolo pohrozene zo strany odborov nejakym strajkom lakaju strajkokazi. Je to vyhlasenie hovorcu fabriky bez publikovania reakcie odborov. Cize hmla pre svet mimo fabriky.
V podstate je to tah, ktorym sa uz predom predtym nez bolo pohrozene zo strany odborov nejakym strajkom lakaju strajkokazi. Je to vyhlasenie hovorcu fabriky bez publikovania reakcie odborov. Cize hmla pre svet mimo fabriky.
Neschopnost, skorumpovanost alebo dokonca neexistencia odborov v podniku. Kedy si to ludia uvedomia, ze musia byt dobre organizovany a mat aktivnych hovorcov, aby sa taketo nieco nestavalo?
Ilustrujme si to na priklade:
Z obdobia pred rokom 1984 mal korytar POMB = 1,1 za obdobie po tomto roku vsak mal zo svojho anomalneho platu po roku 1993 POMB=2,2. Teda upraveny POMB=1,8. Ak by sa pocitalo spravodlivo tak by mu vysiel v roku 2004 dochodok 20 x 10 x 1,1 + 20 x 10 x 1,8 = 220 + 360 = 580. Pri v sucasnosti pouzivanom vypocte 40 x 10 x 1,8 = 720, teda rozdiel 140€. Pouzili sme pre ilustraciu idealne zaokruhlene ADH a N a odhad upravy POMB v roku 2004. Valorizacia o pevnu sumu sa zdovodnovala napravou tejto nespravodlivosti. Uz sa dovody pominuli? Rovnako upravy POMB mali kompenzovat chybne navrhnute vypocty.
My si tu niektori pamatame, ze v prvom navrhu vypoctu DD predkladatelia zmatkovali okolo pasiem tychto uprav.
2. Spravodlivost podla Vasich posudeni = nespravodlivost, Vo vypoctoch davok multiplikativne zvyraznovat zasluhovost je chybou: Vo vypocte dochodkovych davok aktualnu dochodkovu hodnotu najprv prenasobit obdobim platenia starobneho poistenia (vyjadrenie zasluhovosti za cas prispievania do fondu) a potom tento vysledok este znovu prenasobit hodnotou zohladnujucou vysku platieb len za urcite kratke obdobie ked je vseobecne zname ako anomalne (odchylne) bolo odmenovanie pri prechode z rezimu socialistickeho do kapitalistickeho. Ti korytari, ktori sa dostali k nezasluzene vysokym prijmom po roku 1993 po zavedeni dochodkovej reformy vtedy aj teraz cez svoje vysoke POMB su pri vymeriavani dochodkov nezasluzene preferovani.
O co ide v tych anomaliach je evidentne z diskusnych prispevkov aktivnych diskutujucich pod znackami equity a neuspesna https://debata.pravda.sk/profil/debata/ekvit… https://debata.pravda.sk/profil/debata/neusp…
1. Upravy POMB boli (zrejme poslancami; vsak maju ich male vsakze po pravidelnom zvysovani platov v sumach 3-4nasobne vyssich voci priemernej mzde na Slovensku) zrusene, zostali na urovni z roku 2016. Citat z informcii SP: "Podľa súčasnej právnej úpravy sa v roku 2017 malo percento úpravy (pri POMB v rozmedzí od 1,25 do 3) znížiť z terajších 68 % na 64 % a v roku 2018 a nasledujúcich rokoch až na 60 %. To znamená, že dôchodok by sa v nasledujúcich rokoch určoval z nižšieho POMB, čo by mohlo mať negatívny dosah na sumu dôchodku (poslancov a vysokych statnych uradnikov-moka pozn.). V dôsledku zachovania terajších 68 % budú však podľa novej právnej úpravy dôchodky vyššie."
Co z toho rozbitia prosperujuceho svetoznameho a vacsieho statu ako su jednotlivo tie dva sucasne maju obycajni ludia? K takemuto Vasmu prispevku davaju plusky byvali HZDS-aci, ktori bezohladne okradli v privatizacii vedenj gaunerom meciarom svojich spluobcanov.
Ako dopadlo investovanie nasich ludi v minulosti : http://www.blogovisko.sk/zoznam-rozkradnutyc…
Treba si vsak uvedomit, ze sa odlisuje investovanie na financnych trhoch a investovanie podla vzoru Mondragon. Vo velkych podnikoch v Nemecku bezne zamestnanci maju podiely majetku podnikov, v ktorych pracuju, ale tieto podiely spravuju iba podnikove banky, obvykle sa nedaju predat, ale vyplacaju sa podiely i urokove vynosy pri odchode zamestnacov z podniku. Vacsinou pri odchode do dochodku (aj sa dedia!).
Pridavam k tym odkazom dolezite informacie http://www.blogovisko.sk/zoznam-rozkradnutyc…
Rozumiet comukolvek podla Vas zrejme znamena Vam bezvyhradne verit, zmierit sa s existujucou situaciou v slovenskom sudnictve. Nastastie aj medzi sudcami a pravnikmi su poctivci ako napriklad pani Baranik, Dostal, Straka, pani Mochnacova aj ini.
Ale uz mam s Vami skusenosti, takze sa necudujem Vasej reakcii. Ponuknime citatelom Vase reakcie aj v inych diskusiach.
https://debata.pravda.sk/debata/500398-celop… kde su odkazy aj na dalsie diskusie k inym clankom.
Vacsina z nas nema vobec jasne ako funguju banky. Najma ako funguju banky v sucasnosti. Mali by sme sa zacat zaujimat o take analyzy ako je napriklad tato : https://www.bing.com/videos/search?q=youtube…
N atavte si cez nastavenia titulky v anglictine, potom nastavte ich automaticky preklad do slovenciny a znizte si aj rychlost prehravania na 0.75%. Podobnych videi je na youtube hodne.
Paradoxom je, ze prave gauner harabin sa sam staval do pozicie ked prikazoval sudcom na sudoch kde posobil, daval im pokyny ako a co maju robit a obmedzoval ich. Pritom podla Vas im nemohol a nemal byt nadriadeny.
Preco nie je tato debata aj clanok zaradene do rubriky seniori? - pytam sa vazenej redakcie. Tam by sa k nim dostavalo lahko ovela vacsie mnozstvo citatelov a to nechce vlastnik tychto novin?
Odkial beriete taketo "zarucene pravdive informacie"?
Poznate Vy trosku prevadzky v hutiach a v oceliarnach? Do akej miery si myslite, ze sa daju robotizovat tieto prevadzky?
Nepochopitelne co to tu obhajujete. Pisete, ze neinvestovali, ale zisky vyvazali. Vy to schvalujte, kedze pisete, ze to je sukromna firma, napriek tomu, ze prijala dotacie od statu. To je sr.... si do vlastneho hniezda - obcana tohto nasho chudobneho statiku.
12500 ludi ak investuje jeden svoj mesacny plat kazdy rok do rozvoja tohto hutnickeho podniku, tak vysledok je 12500 x 1250 = 15 625 000 Eur rocne. Za tuto investiciu dostane kazdy "investor" 1/12500 podiel z narastu majetku firmy v akciach ulozenych v podnikovej banke.
Je to malo 15 milionov? Za 10 rokov 150 milionov. Len to treba zacat a zacat s tym musia odbory.
Cudujem sa, ze sa tu pan Eichler neozval, v minulosti to robieval ked ho takto vselijako nepravom obvinovali.
Vy mate informacie ako pracuju v oddeleni odbytu alebo ci vyuzivaju nejake medzinarodne obchodne spolocnosti, ze tak suverenne pisete o dovere v podnikatelske plany generalneho riaditela? Podla mna je chore nechat podnik, na ktoreho zachranu boli zo strany statu vynalozene obrovske investicne postriedky bez kontroly statom a odbormi. Ponikatel, generalny riaditel, takehoto podniku je bez tych tisicov robotnikov nic iba virtualna entita. Uzitkove hodnoty vznikaju z prace odbornikov a robotnikov, surove zelezo, ocel, jej rozne legovane druhy predstavuju vysledok zmysluplnej prace robotnikov. Akcionari, generalny riaditel, to su paraziti na tejto fabrike. Strata pracovnych miest robotnikov v USSteel sa nemoze udiat, pretoze je proti verejnemu zaujmu ich zachovat, preto moze byt tento podnik vo verejnom zaujme vrateny do statneho vlastnictva bez akejkolvek nahrady. Mnozstvo penazi pri kupe podniku uz akcionari davno maju spat v dividendach zo ziskov. Vsade kazdy hovori, ze neinvestovali.
Vsimli ste si co tu predvadza poctar? Keby sme nezili, tak to o com tu piseme tych cca 16 rokov, my stari kritici dochodkovej reformy, velmi rychle novinari a aj vyzera to tak, ze plateni agenti, behom par mesiacov obrazne povedane vymazu z povedomia verejnej mienky.
Chyba mi tu v poslednych dvoch mesiacoch pan seat.
Odporúčame