Mali by ste byt konkretnejsi ak Vam mame rozumiet. Uvedte priklady jednotneho vystrajania vladnej koalicie. Lebo je potrebne oddelovat aktivity a svojvolne rozhodnutia Jadanka od predom prerokovavamych navrhov a rozhodnuti vsetkych koalicnych stran.
Mali by ste byt konkretnejsi ak Vam mame rozumiet. Uvedte priklady jednotneho vystrajania vladnej koalicie. Lebo je potrebne oddelovat aktivity a svojvolne rozhodnutia Jadanka od predom prerokovavamych navrhov a rozhodnuti vsetkych koalicnych stran.
Ak Vam nie je jasne co vsetko sa musi brat do uvahy pri vypocte dochodkovych davok v priebeznom dochodkovom systeme, tak zacnite studovat. Tak ako jednoducho bola stanovena dochodkova hodnota pre rok 2004 a potom cez nu pocitane dochodkove davky, to nieco podobne sa nenachadza v ziadnom serioznom rozbore modelov bilancie definovanych prispevkov a definovanych vyplacanych daviek v PAY AS YOU GO systeme. Ani to, aby sa tak dlho potom pokracovalo v stanovovani aktualnych dochodkovych hodnot sposobom ako sa to robi na Slovensku nema obdobu. Cely system je akoby Slovaci nezili v dnesnom svete.
Vychadza mi to tak, ze ako tu uz v prispevkoch bolo parkrat poznamenane, 2. pilierom (vkladanim do kapitalovych trhov) bolo potrebne dezorientovat este viacej verejnost, aby sa zakryli chyby minulosti.
Ak sa nechcete podielat na socialnej politike Slovenska, teda na socialnom zabezpeceni starych a nevladnych, tak sa odtial practe. Je sice otazne ako to myslite, ked pisete, ze ste si zvykli. Takze mozno je moja prva veta prilis tvrda.
Uz tu v diskusiach opakujete: "Akákoľvek zmena vždy niekomu "poškodí" a niekomu pridá." A este to "poskodi" pisete v uvodzovkach, aby ste bagatelizovali krivdy.
Nie je pravda, ze akakolvek zmena je nespravodliva. Ak by sa pristupovalo k upravam dochodkovych davok vyplacanych dochodkov a vymeriavaniu novych dochodkov vedecky, na zaklade dokladnych resersi, statistik a co najpodrobnejsich dat ukladanych v spolahlivych databazovych systemoch, nie systemom nedokonalych ba dokonca niekedy nezmyselnych pribliznych prepoctov, tak by boli dochodcovia spokojni.
Rada pre rozpoctovu zodpovednost je tu odrazu zrejme predostreta ako skupina ludi, ktora by mala niest zodpovednost a zarucit objektivne bezzavadne vypocty aj dochodkov. Pritom v svojej naplni maju skor monitorovanie a hodnotenie hospodarenia statu ako celku.
Napisat vetu Možno to, čo ste Vy vnímali ako spravodlivé, vnímali iní ako nespravodlivosť." moze iba clovek, ktory podcenuje vcsinu svojich spoluobcanov.
To su ktori ti LSNS? Hadam len nie ti co vytahuju fasisticke symboly pre svoju propagandu. Ti co chodia vo vlakoch v nejakych uniformach a vidiet ich aj z vlakov ked sa hybu okolo zeleznice v uniformach uz vraj tisicky. Minule som zazil, ze si na nich ukazovali cestujuci vo vlaku a vyjadrovli sa v zmysle, ze ako je to mozne vo fungujucom state, ze okrem armady, policie a hasicov mozu svojvolne nosit uniformy aj nekontrolovane bandy.
Opytam sa ako laik: Maju medvede v nasich koncinach prirodzeneho nepriatela okrem cloveka?
Niekde som minule cital, ze v celom Nemecku nieto medvedov. Nechybaju im. Dalsia laicka otazka: Su medvede uzitocne predatory pre udrziavanie rovnovahy zivocisnej rise v nasich koncinach? Co nezdrave hubia?
Ale nemuseli byt. Okrem suverenov, ktori diletantsky navrhli a pomohli schvalit vypocet dochodkovych davok (Kanik, Svejna, Chren, ministerski uradnici Lendacky a Kolesarova, parlamentny vybor pre soc. veci a rodinu vedeny Brockom, konzultanti zo svetovej banky) nepriamo velku vinu nesu aj ludia z akademickej obce (MatFyz fakulta ma blizky odbor aj katedru) a vedci z akademie vied, ze si reformu nevsimali, neanalyzovali navrhy a nekricali, ze navrh je primitivny, uviest exaktne vykonane vysledkyi ich spravnych navrhov, ktore poznali z vysledkov prebiehajucich vyskumov v mnohych krajinach kde uz boli zavedene. To, ze neboli pred rokom 1984 podklady o prijmoch je velke klamstvo. Evidencie boli zdvojene, mala ich Soc.poist. boli aj v archivoch mzdovych uctovnych dokumentoch u zamestnavatelov. Ba casto ich mali aj samotni ludia, lebo vypisy o zapoctoch rokov a vyske miezd dostavali pri zmene zamestnavatela.
Krivdy sa dali napravat uz davno .Nemame zlepsenie, iba hanbu vo svete z vypoctov.
Vratia zdroje pochadzajuce z prirodneho bohatstva pod spravu statu, vodarne, termalne pramene, uholne bane, uhlie a jadrove palivo vyuzivajuce elektrarne, distribuciu elektriny naspat pod spravu statu?
Vratia statnemu hospodarstvu poriadne statne planovanie, ktore bude kazdych 5 rokov bilancovane a vysledky verejnostou kontrolovane?
Doplnte ma prosim citatelia.
Ak to vsetko mienia napravat, teda vracat ludom, a budu prezentovat co vsetko pre dosiahnutie takychto cielov konkretne hned po volbach urobia, tak budeme asi mnohi nad ich ponukami uvazovat. V opacnom pripade su nezaujimavi, dobre oznacenie by pre nich bolo PRACOVNICI zo SLUBOTECHNY.
Hnusne od Kisku a jeho poradcov je, ze takto neurcito nieco slubuju. Uz takto formulovany slub by mal vo volicoch evokovat, ze tu ide o dalsi klamlivy slub. Co na Slovensku vratia ludom? Vsetkym?!
Vratia vsetky krachnute a rozkradnute fabriky statu, teda ludu, vsetkym ludom? Nech vysvettlia ako to urobia.
Vratia verejne priestranstva vsetkym ludom kde teraz visia tabulky "Sukromny pozemok, Zakaz vstupu, Nebezpecie ohrozenia zivota!" (napisy blizko centra krajskeho mesta, priestor obklopeny silne vytazenymi komunikaciami z obrovskeho sidliska a satelitneho historickeho mestecka k zeliznicnej a autobusovej stanici).
Vratia dobre fungujuce hygienicke a prirodu I zivocistvo chraniace stanice?
Vratia skolstvu a zdravotnictvu taku organizacnu a planovaciu uroven ako ich mali za byvaleho rezimu?
Podobne sprave miest , obci, krajov a okresov? Vratia pocty administrativnych pracovnikov v statnej a verejnej sprave, teda samozrejme znizia, na uroven pred 30 rokmi?
To znamena, ze je taketo znizenie odvodov v sulade s jednym znamym prehlasenim Sulika z minulosti v zmysle: Ak sa nevie niekto o seba postarat sam nech zhynie.
Neda sa hovorit o solidarite ak ti solventnejsi neprispeivaju do socialnych fondov viacej ako ti menej solventni, teda ak prispievaju rovnako.
Casovo niekde tu v tomto mieste diskusie som dnes na nejaky prispevok reagoval takto:
Vsak to dokoncte aj nejakym zaverom.
Potvrzuje to, ze tento rezim je v rovnakej miere zlocinecky ako ten pred nim. Lisia sa iba oblastami kde sa pachaju zlociny a zlocinmi samotnymi. Tie sucasne je mozne zhrnut pod spolocny nazov korupcia. Korupcia peniazmi, v naturaliach, aj cez nominacie do funkcii a rozdavanim titulov. Vsetko zakryvane totalitnym nadradenym chovanim sudnej moci, ktorej kadre pochadzaju z justicie.
QuickQuick
dnes
09:07 STRATILO SA.
oprava: ... , ze musia byt kazdy jeden dobre organizovany a ...
alebo ... , e musia byt dobre organizovani a ...
Uz maju tie Ceed lepsie plechy? Dve auta stali vedla seba KIA Ceed a Opel Astra. Prisiel ladovec. Oplu vobec neublizil a KIA mala mozno 10 aj viacej preliacin (priehlbin) od ladovcovych guliciek.
@poctar k bodu 5
Ano, vsak prave to, ze sa POMB vyzirkom od koryt nepocitaju za cele obdobie pracovnej aktivity im vychadzaju vyssie.
Uvedme vypocet POMB za 40 rokov ako ste ho pravdepodobne pocitali, aby to bolo jasnejsie. (N1 x 1,1 + N2 x 2,1) / (N1 + N2) = (20 x 1,1 + 20 x 2,1) / (20 + 20) = 20 x (1,1 + 2,1) / 40 = (1,1 + 2,1) / 2 = 1,6 .
@poctar K bodu 4
Nepocitame od roku 1984, ale celu pracovnu aktivitu 40 rokov teda od roku 1964 (odkedy mimochodom bol schvaleny zakon 101 o socialnom poisteni) s tym, ze iba teoreticky pridavame aj za roky 1964-1983 POMB prikladovym odhadom 1.1 ( u reformou poskodenych ludi je velmi pravdepodobna hodnota 1.1) Mozno s vec ujasni ak priklad prepiseme aj do tvaru 20 x 10 x (1,1 +1,8) = 20 x 10 x 2,9 = 580 resp. 40 x 10 x (1,1+1,8) / 2 = 580.
@poctar 2. "Ten človek mohol mať do roku 1984 POMB=3 a po roku 1984 len 1,5
Akú krivdu naprávate vtedy."
Nemohol mat nikto do roku 1984 aj ked len abstraktne pomb 3, pripustam tak cca max. 2.
k Bodu 3. : Na Slovensku je vyse miliona dochodcov. Vacsina ma podpriemerne az priemerne dochodky.
Pan matstat3 raz uviedol tento prehlad:
take intervali nemámn ale aj takéto rozdelenie má ypovediacu hodnotu , Rok 2016
výška penzie počet dôchodcov
do 76 eur 2477
od 76,10 eura do 110 eur 3267
od 100,10 eura do 200 eur 18 690
od 200,10 eura do 305 eur 87 496
od 305,10 eura do 415 eur 329 994
od 415,10 eura do 515 eur 174 288
od 515,10 eura do 605 eur 68 158
od 605,10 eura do 705 eur 35 873
od 705,10 eura do 800 eur 15 721
od 800,10 eura do 900 eur 8595
od 900,10 eura do 1000 eur 4653
od 1000,10 eura 3605
Cize priblizne 61% dochodkov je podriemernych, extremne ukrivdenych dochodkovou reformou je odhadujem takych 50% dochodcov. To su existujuci ludia. Preco pisete stale o sucasnych vymeroch DD.
@ Poctar : "Do roku 2004 sa počítalo len 5 rokov z 10 rokov, ak sa nemýlim". Mylite sa ak nedodate, ze bolo bezne, kedze sa odmenovalo podla celostatne platnych Tarifnych tried, ktore zohladnovali prax a pouzivali sa aj fukcne priplatky, ze clovek mal najvyssie prijmy v zavere kariery alebo par rokov pred odchodom do dochodku. Ale pomb-ody sa nepocitali, zakl. vymer dochodku bol ovplyvneny kategoriou profesie (zvyhodnena praca v skodlivom prostredi, a pod.) a % rozdiely neboli male (65%,60%,50% priemer.zarobku.). Dalej za kazdy odpracovany rok mali ludia uznavane 1% navysenia k 50% priemer. zarobku u beznej kategprie zamestnancov omedzene a dochodok bol u beznej kategorie obmedzeny na 60% priemer. zarobku. Priemerny mesacny zarobok bol este redukovany ak prevysil sumu 2000 Kcs navysenie bolo iba 1/3 prevysenia a este naviac nesmel prekrocit sumu 3000 Kcs. Silne nastavenie na zabezpecenie solidarity.
Ale neporovnal som sucasny system so socialistickym. Max .dochodok bezna kat. 1800 Kcs.
Vsak to dokoncte aj nejakym zaverom.
Potvrzuje to, ze tento rezim je v rovnakej miere zlocinecky ako ten pred nim. Lisia sa iba oblastami kde sa pachaju zlociny a zlocinmi samotnymi. Tie sucasne je mozne zhrnut pod spolocny nazov korupcia. Korupcia peniazmi, v naturaliach, aj cez nominacie do funkcii a rozdavanim titulov. Vsetko zakryvane totalitnym nadradenym chovanim sudnej moci, ktorej kadre pochadzaju z justicie.
Vynimocne s Vami takmer vo vsetkom suhlasim.
Tu pozeram som mal asi skrat, opravujem : "Strata pracovnych miest robotnikov v USSteel sa nemoze udiat, pretoze je proti verejnemu zaujmu ich RUSIT, preto moze byt tento podnik vo verejnom zaujme vrateny do statneho vlastnictva bez akejkolvek nahrady. "
Odporúčame