Stredná vrstva je ohrozená aj na Slovensku
znizovat dane a odvody je rafinovane.
Pritom ani slovkom sa nezmienujete o zbohatlikoch, ktori dosli k majetkom cez privatizaciu, ktorej naklady predstavovali dlhy v bankach, ktore vsak vlastne splatili ti "prislusnici strednej vrstvy" ako ste ich nadefinovali, tym, ze privatizeri ich slabo platili a platia ich takto doposial. Privatizerom naviac pomahal stat (teda obcania platenim dani) investiciami, ziskavali financie z europskych restrukturalizacnych a modernizacnych fondov. Zbohaltlici vsak takto ziskavany kapital vyvazali a vyvazaju do danovych rajov, oni vysoke dane neplatia.
O zamestnanecjych kooperativoch sa vseobecne mlci, odbory su strasene, ze svojimi protestnymi aktivitami sposobia utek majitelov firiem do casti sveta, kde si ludia tieto vykoristovatelske a mozno povedat zlocinecke praktiky este neuvedomuju. Pritom odbory by mali byt veducou silou pri organizovani prevodu firiem, nemocnic, poliklinik, aj distribucie liekov do zamestnaneckych kooperativov.