To su reakcie na to vychvalovanie sucasneho rezimu voci predchadzajucemu. Neustale sa omiela ako bolo za socializmu zle, ze niektore tovary neboli k dostaniu, v obchodoch sa stalo v radoch (frontoch), atd. Chvalia sucasne zasobanie, ako vsetko riesi volny trh, ktory na rozdiel od socializmu nestanovuje celostatne platne ceny ovplyvnovane vladou, jej sociálnou politikou, Lenze ceny na volnom trhu, najmä u potravin, su dnes s obrovskymi obchodnymi rabatmi. Ludia si to uz cacinaju uvedomovat a mozno pozorovat ako predrazene tovary ignoruju, nekupuju ich. Deje sa to ako v supermarketoch, tak v mensich tzv. kamenných obchodoch. Tie mensie niektore ledva prezivaju, ale tvrdosijne drzia vysoke ceny.
Nic zle nerobime, iba pozorujeme a analyzujeme.

