Pentagon odmietol plán Poľska darovať migy Spojeným štátom
musíš to vidieť vo viacerých rovinách:
1, ak sa chceš niečoho zbaviť a nemáš prašule na nákup nového, tak výhodné je ho vymeniť, t.j. to, chcú urobiť poliaci - MiG29 nechcú, lebo rusi, namiesto toho dostanú F16, lebo američania, čo je výhodný biznis, možno aj cesta pre nás...
2, ukrajinskí piloti vedia lietať len na určitých typoch lietadiel, ale štáty bývalej Varšavskej zmluvy už majú vo výzbroji hlavne len MiG29, resp. delfíny a albatrosy československej výroby, Su27 okrem štátov bývalého ZSSR skoro nikto nepoužíva a Su25 boli už vyradené, t.j. možnosť dodať nejaké lietadlá ukrajincom je veľmi obmedzená
3, kto bude protivník MiG29, to vieme, rusi používajú taktiež staršie typy lietadiel, ale aká je vlastne aktuálna bojaschopnosť ukrajinského letectva, to je otázka, na ktorú akosi nie je odpoveď.... určite by im MiGiny pomohli a v takom hojnom počte, otázka je, či budú mať odkiaľ vzlietať...