nemusia byť ani veľmi múdry aby vedeli, že justícia je nezávislá a teda Harabína sa musia zbaviť sami sudcovia so svojimi právami a právomocami.
Postupovať tak, že v 5člennej komisii sú traja menovaní ministerkou, a táto komisia rozhoduje o sudcovi, nie je apolitické. Je to politický diktát, ktorý tu nebol ani za Mečiara.
Súdnictvo je uzatvorená spoločnosť a jej otvorenie je problém. Ak chcela ministerka dosiahnuť odstavenie Harabína, malo dôjsť k takej úprave zákonov o sudcoch, ktoré by vedeli spustiť samoočistu súdnictva. To sa nepodarilo. Predstava, že všetci sudcovia sú zaviazaný Harabínovi, je mylné a že Dubovcová je najsamsprávnejšia poradkyňa ... tiež.
Z nenávisti sa nič dobrého nezrodilo ... a legislatíva už vôbec nie.


