to je jedno či je to kapitalizmus alebo kapitalistické prvky .... na diskuii tu sú termíny ako fašizmus, nacizmus tak zhovadené, že diskusia čo je kapitalizmus je na veľmi dlhé lakte ....
ide o to, že ZSSR a USA/Západ boli zásadné odlišné spoločenské systémy, ktorých antagonizmus mohol ľahko prepuknúť do konfliktov .... Rusko a USA/Západ majú formálne takmer rovnaké ekonomické a formálne znaky, takže ich konflikt v akejkoľvke podobe je iba konfliktom o ekonomických záujmom a mocenských chúťkach a nie o nejakých "hodnotách" ...


