rad by som vedel od autora či takéto plamenné príspevky, v ktorých kritizuje existujúci režim a obviňuje ho z propagandy písal aj pred rokom 1989....
... keď niektorí disident buráca proti súčasnému systému pre chyby, ktoré robí je to jeho právo ... ale, ak tu vychvaľujú bývalý systém a odvážne kydajú na súčasný systém ľudia, ktorí vtedy ani pri pive nepovedali nič protištátne ... tak je minimálne nedostatok sebareflexie. ( a to som bol veľmi diplomatický) ....
v priebehu polroku si "náhodou" môj brat pri štátniciach vytiahol na povinnom predmete Marxizmus-leninizmus (na elektrotechnickej fakulte!!!!) zásah vojsk VZ v roku 1968 a ja o pár týždňov nato som si tiež náhodou pri prijímačkách na VŠE vytiahol podobnú otázku
... je to náhoda ak váš otec bol jedným z "pravicových oportunistov" a protagonistov jari 1968?
... ako odpovedať v súlade s vedomosťami a svedomím, ktoré boli dosť odlišné od oficiálnych postojov?
čo by si odpovedala devana?


