Vyrieši to až za 20 rokov a to len na 1/2 nákladov na penzijný systém. Čo daňový a odvodový?
Vyrieši to až za 20 rokov a to len na 1/2 nákladov na penzijný systém. Čo daňový a odvodový?
Asi by to neustál. Ľudia sú prirodzene sobecký a keď im niekto povie, že majú svoje peniaze na svojich dôchodkových účtoch, tak ich majú v hrsti. To, že bez zdravej demografie pôjde aj tento systém bez ďalších reforiem do čerta je známe každému, kto sa touto problematikou niekedy zaoberal. A prečo teda nereformujeme? Pretože by to bolo nielen nesmierne nesociálne, ale i drahé. Zamyslite sa. Dôchodcovia už neplatia odvody, ani daň z príjmu. Celý systém je založený na zdravej, alebo aspoň udržateľnej demografii. V tomto má budúcnosť celej Európy jeden veľký a neriešiteľný problém. Teda pokiaľ si spoločnosť neuvedomí, že rodina a deti sú naša budúcnosť.
Zbino. Pozri si ako dlho a hlavne ako vysoký ten deficit Grécko malo? Aká je štruktúra jeho ekonomiky?
Dá sa porovnať s nami? Alebo s takým Írskom, ktoré je skôr prípad podobný tomu nášmu(prepad dopytu spôsobil problémy podobne exportne ladenej ekonomike). Prepad hospodárstva a následne i výpadok v rozpočte by čakal každú vládu. A je jedno či by bol deficit 8, alebo 7. Je nad 3 percentá a teda je problémom. Áno, môžme sa baviť o tom, že Fico mal predražené tendre na kde čo. Súhlas. Uvidíme teraz máme novú vládu a som zvedavý ako bude s korupciou bojovať ona. Ja Radičovej fandím, ale neverím, že dokáže udržať tú bandu okolo seba. Fico to mal rovnako náročné a nezvládol to a to je predsa len trošku lepší politik než Radičová.
V 41 rokoch chcieť dieťa je harard a to najmä pre toho potomka. Šanca na zdedenie genetickej choroby stúpa s vekom, rovnako ako šanca na jednu z chorôb, ktoré by ste vo svojej rodine nikdy nechceli mať.
Kultúra ktorú hlásajú tieto celebrity dokazateľne vymiera, takže sa tým príliš netráp.
Hlavne si treba uvedomiť, že sa jedná o sociálne štipendiá a nie o prospechové. To akože deti. ktoré budú mať miesto jednotiek trojky nechodia rovnakým autobusom, nemusia si kupovať rovnaké zošity, alebo nepotrebujú svačinu?
Automobilky na rozdiel od mnohých našich "podnikateľov" tie nadčasy i preplácajú. No a zhodnotím to slovami môjho zamestnanca:"Vždy je lepšie, keď musím ísť do práce v aj sobotu, ako keď nemám čo robiť už v stredu.".
Prečo na neho vôbec reaguješ? Veď to čo napísal mu vyvráti deviatak na ZŠ, ktorý nemá o živote a reálnom fungovaní spoločnosti ani páru.
Pokiaľ nebudeš mať fungujúcu a zdravú demografiu, tak bude pre teba populácia len náklad.
Potom im to môžu voliči spočítať. Teraz sa dá reagovať len na to, s čím skutočne prídu.
Ale veď gejom a lezbičkám nik nebráni vstúpiť do manželstva. Muž si môže zobrať ženu a žena zas muža. Pokiaľ o to homosexuálne orientovaný nestoja, tak to je ich problém. Tu niekto prestal rozmýšľať.
A to je dobré nie? Vláda by mala počúvať hlas ľudu či nie? Povedzte koľko prívržencov koalície by bolo za zrušenie tohto príspevku? Možte sa prihlásiť, len tak či mám pravdu. Podľa ľudí v mojom okolí by to bez rozdielu drtivá väčšina považovala za veľkú chybu.
Počkaj počkaj, on o tom nahlas uvažoval. To je teda rozdiel, než to, čo tu Ty tvrdíš. Pokiaľ sa jedná o rušenie výnimiek, tak v tom ho podporujem, ale pokiaľ mi tu bude hovoriť, že je na rodinách treba šetriť, tak ho určite nepovažujem za odborníka v rezorte ktorý riadi.
Väčší trapas by bol, keby mu to Radičová povolila. To by som nazval asi tragédiou, šetriť na budúcnosti(tou rodina podľa mňa je).
To si nemyslím, inak by nemal také percentá po tom ako vládol.
Nie najlepšie je ísť po dobrej diaľnici... teda keby bola.
V tomto si ruky môžu podať všetky naše vlády.
Lenže moc nad parlamentom držia v rukách voliči a nie Radičová či jej poslanci. Teda pokiaľ tam chcú ostať dlhšie než 4 roky.
Lenže extrémne problémové úseky sú hlavne na severe a to je kríza. Ak sa priemysel rozbehne, tak bude už vážny problém. Tým netvrdím, že južná Rková trasa nie je potrebná, ale prioritne by som sa snažil dotiahnuť ten sever a následne začať s juhom a stredom.
To je pekné, ale tých 30 miliónov je sakra málo. Ak chceš zistiť, koľko stojí jeden úsek, tak kukni napr. http://spravy.pravda.sk/skanska-nepovazuje-ponuku- pre-dialnicu-d3-za-neobvykle-nizku-p5l-/sk_ekonomi ka.asp?c=A100308_121806_sk_ekonomika_p01 .
Každopádne by som v prípade strategických štátnych komodít udelil výnimku, no i tak tak DSS do diaľnic viac ako 50 percent zdrojov neinvestujú. No i tak by zdroje pokryli napríklad celú D3. Teda ak by vyhrávali najlepšie ponuky.
Odporúčame