Veľké sceľovanie pozemkov sa začína v 120 katastroch. Pozrite si, či je medzi nimi váš
... v minulosti sa robili zápisy vlastníctva v pozemkových knihách, ktoré sa prestali vykonávať v roku 1964... dodnes ju však pracovníci katastra a súdy využívajú pre zisťovanie vlastníkov pozemkov, pretože nie všetci vlastníci sú v katastri evidovaní. Má to jednoduchú príčinu: V päťdesiatich rokoch si štát povedal, že nemusí zapisovať každú zmenu vo vlastníctve nehnuteľností, a teda nepotrebuje úplnú evidenciu. Po roku 1989 štát sa opäť zmenil názor, a tak sa dnes úrady snažia všetkých vlastníkov dostať do evidencie. Najlepším zdrojom informácií pri zisťovaní neevidovaných vlastníkov je práve pozemková kniha. V 90-tých rokoch prebehli ROEP - register obnovenej evidencie pozemkov a zjednodušený register evidencie pozemkov, ktoré sa snažili obnoviť pôvodný stav pozemkov a tak sú aj dnes väčšinou evidované vlastníctva v KN....
...musíme si priznať, že najväčší chaos registri pozemkov urobili komunisti...