Nechcel by som mať taký galimatiáš v hlave ako ty.Preto ti v krátkosti vysvetlím o čo sa jedná v oboch zluvá. Podľa prvej mali sa tať Izraeliti královstvom kňazov pre celú zem. Len to malo jednu chybu, Kňazi sa prihovárajú za hriešnych a obetujú dary a obete Bohu. Králi vládnu. Keďže stará zmluva bola urobená medzi Bohom a Mojžišom, ktorí zastupoval ľud, a bola pokropená a uvedená do platnosti krvou zvierat, nemohla úplne očistiť ľud od hriechov, ba aj kňazi ako hriešny museli obetovať zvieracie obete za seba. Táto zmluva predtienila novú, lepšie zmluvu, podľa ktorej Boh zabudne na hriechy. Ako sa to stalo? Stalo sa to lepšou obeťou ako obete zvierat a to dokonalou obeťou Božieho syna. Králi a kňazi budú v nebi, čo sa mnohím stalo ako utópia, preože si inú ako zemskú budúcnosť na zemi nevedeli predstaviť. Tí ktorí prijali Krista ako vykupiteľa ľudstva z hriechu, boli Bohom uznaných za spravodlivých pre vieru v neho a stali sa potencionálnymi kráľmi a kňazmi. Urobil toho Boh málo?

