Sám si protirečíš, veď si napsal, že to boli len symbolické označenia.Krádežou alebo vzatím ovocia , ktoré im nepatrilo sa im ozvalo svedomie, vnútorný kompas čo robíme či je dobré alebo zlé. Nikde tiež nie je napísané, že vzali jablko. Vzali ovocie, pre ženu žiadúca na pohľad o ktorom ju presvedčil klamstvom satan, že je schopné urobiť ju múdrou. O aká do neba volajúca hlúposť!
A odvtedy až doteraz je to už len o slobode svedomia, ktoré limituje naše skutky spoločne s limitmi na dobro a zlo, ktoré vymysleli ľudia, aby sa ako tak udržal zmier. Kde je väľa, tam je cesta, ako hovoria politici. Záujmy nie morálka určuje, čo je dobré a zlé. Je len otázka času, kedy loď s pokazenými navigačnými prístrojmy nviac pokazeným kompasom v nás spôsobí, že ľudstvo stroskotá na ceste svojej vesmírnej odysey. Na večné poučenie celému vesmíru, lebo len na zemi bolo popreté Božie právo určovať čo je dobré a čo zlé. Všetko určovali záujmy vládcov. Na škodu už duchovná nahota nikoho nezaujíma.

