Súhlas, vymyzol súcit a láska pre veľkú nespravodlivosť...o pravom kresťanstve ani nehovorím. Ten prázdny tanier pri stole je symbolom niečoho väčšieho, byť človekom. Nakoniec ten mŕty odsúdenec bude na tom lepšie pri vzkriesení mŕtvych v pozemskom raji.
Učenie Krista, ktoré vymyzlo:
(Lukáš 14:12–15) Potom povedal aj mužovi, ktorý ho pozval: „Keď usporadúvaš obed alebo večeru, nevolaj svojich priateľov alebo svojich bratov alebo svojich príbuzných alebo bohatých susedov. Niekedy by ťa azda tiež mohli pozvať na odplatu, a tak by si mal odplatené. 13 Ale keď usporadúvaš hostinu, pozvi chudobných, zmrzačených, chromých a slepých, 14 a budeš šťastný, pretože nemajú nič, čím by sa ti odplatili. Lebo budeš mať odplatené pri vzkriesení spravodlivých.“ 15 Keď to počul jeden z hostí, povedal mu: „Šťastný je ten, kto je chlieb v Božom kráľovstve.“

