Riešiť ochranu hrníc neriešením je také prezieravé...Podľa tejto logiky už národné štáty de fakto neexistujú, lebo de jure sa zmluvy o ich ochrane neplnia.. Slovensko je krajinka s.r.o., .., Táto krajina ako ju s obľubou nazývala Radičová.
Riešiť ochranu hrníc neriešením je také prezieravé...Podľa tejto logiky už národné štáty de fakto neexistujú, lebo de jure sa zmluvy o ich ochrane neplnia.. Slovensko je krajinka s.r.o., .., Táto krajina ako ju s obľubou nazývala Radičová.
Ten zápas s Nemeckom nebol o tom, že Nemci na nás vybehli, veď podobne to robia Česi, a aj iné mužstvá.A už po rvej tretine máme vymaľovaný výsledok... Výhoda prvého gólu je overená. Ale našim robila celý zápas vysunutá hra nemcov a počas celého zápasu nám marili zakladanie útokov a tak vyhodili z konceptu celé mužstvo, ktoré sa rohodlo riešiť veci individuálne. Hokej je kolektívna hra.nie individuálna. . Škoda len, že v mužstve máme len jedného ktorému to hokejovo myslí. Ako radi hovoria futbalisti, je rozdielovým hráčom...
Okrem tohto, kde bola naša hokejová diplomacia, keď nám tri razy zvrzali štátnu hymnu? V krajine Fázela? Zahrali len jej prvú slohu , a pred osledným zápasom do nej mixovali pazvuky?
Chcete tým naznačiť, že bolo zbytočné knihu vydať, lebo nemala Imprimatur Nihil obstat, úvod a záver? Takisto aj Biblia sa vydáva, bez podobných ceremónii a čitateľ si urobí sám úsudok. Alebo chcete poprieť Štúrové i Kristovo krédo, že výrečnejšie ako slová sú skutky?
Len prezieravosťou Štúra bola jeho posledná kniha napísaná v nemčine a preložená do staroruštiny, aby sa našla na svetle Božom aj v jej slovenskom preklade po 140 rokoch.. Pri dvestom výročí narodenia velikána slovenského národa.Vďaka za ňu! Doplňuje mozaiky štúrovej veľkosti a prezieravosti. Pochopil, že anglosasi ani rímska kúria nikdy nepriala slovanom slobodu.http ://http://www.martinus.sk/?uItem=204743
Podbný osud stihol vďaka prezieravosti Záborského, ktorý odovzdal dielo o dejinách Uhorského kráľovstva Matici českej. Inak by nemali by Slováci dodnes autentické dejiny, ale len paškvily z rúk maďarských, maďarónskych alebo nemeckých historikov...http://www.martinus.sk/?uItem=124684
V Božom kráľovstve oceníme dielo Štúra.
Moje slová potvrdzujú aj hodnotenia oboch zápasov trénera. http://sportky.zoznam.sk/c/141462/ciger-po-d…
Británia je centrom celosvetové chazarstanu. Centrom totalitného kráľa severu. Amerika jeho vykonávateľom, aby nepadlo podozrenie na nich. Ale vyšlo šidlo Veľkého brata z vreca.Už sú podobný ako vajce vajcu, alebo noha nohe. Preto musí byť toto súvládie spôsobujúce súženie celému svetu a stojace na hlinených nohách odstránené svetovou vládou Krista. Úpadok vládnych autorít až po ich koniec zásahom nebeskej vlády, predstavil Boh nebies Nabuchodonozorovi zlatej hlave sochy. V Babylone začala vláda tejto modly - zvieracej vlády ľudí nad ľuďmi, k ich škode. Bude nahradená Božím kráľovstvom lásky, spolupráce a prosperity. Preto nám Kristus kázal modliť sa Otčenáš.
(Daniel 2:44,) A za dní tých kráľov zriadi nebeský Boh kráľovstvo, ktoré nebude nikdy zničené. A kráľovstvo nebude prenesené na nijaký iný ľud. Rozdrví a ukončí všetky tieto kráľovstvá a ono samo bude stáť až na neurčité časy;
Celá kríza slovenského hokeja, je len nafúknutá bublina, nesplnených ambícii, ktorá praskne ak Cíger poskladá team, ktorí začne vyhrávať.
...naopak, taký krásny gól ako dal Réway, sa len tak nevidí.Zavesiť sa na puk v plnej rýchlosti a v protipohybe vystreliť a trafiť...škoda že viac nestrieľal ale nezištne prihrával... naopak Jurčina mal veľa kiksov v obrannej tretine a príliš bezhlavo strieľal puky na bránu, na nikým nekrytého brankára. Inak si naši chlapci po prvom zápase s američanmi zaslúžili absolutórium ale v druhom zápase ich nemci rýchlimi gólmi vyhodili z konceptu...do tretice to snáď výjde a aj keby nie, treba sa zamyslieť prečo nemáme viac kreatívnych hokejistov ako je Réway:-)
(Lukáš 18:8) Hovorím vám: Rýchlo im zabezpečí právo. Avšak keď príde Syn človeka, či nájde vieru na zemi?“
Skutočná viera nie je ľahkovernosť bez dôkazov ani poverčivosť pomocou amuletov...
Ak sú pre teba cvičné poplachy na obtiaž, potom nechaj zhorieť svoj dom, keď naozaj príde to, čoho sa obávaš. Je lepšie byť pripravený ako popravený pre zanedbanie povinností. Je lepšie byť pripravený na zmenu vlády nad svetom, ktorá jediná prinesie mier naveky pre túto doráňanú zem. Ale sú aj ľudia ktorí radšej utrpia stratu, než aby si overili dostupné fakty o Bohu a jeho zámere, jeho krokoch na obnovu celej zeme k právu a spravodlivosti.
V obchode býva vždy niekto dobehnutý a vždy je to kupujúci...
(2. Petra 3:13) Sú však nové nebesia a nová zem, ktoré očakávame podľa jeho sľubu, a v tých bude bývať spravodlivosť.
(Zjavenie 18:2–7) A zvolal silným hlasom a povedal: „Padol! Veľký Babylon padol a stal sa bydliskom démonov a úkrytom každého nečistého výparu a úkrytom každého nečistého a nenávideného vtáka! 3 Lebo pre víno hnevu jeho smilstva padli všetky národy [za obeť] a zemskí králi s ním smilnili a cestujúci obchodníci zeme zbohatli z moci jeho nehanebného prepychu.“ 4 A počul som iný hlas z neba, ktorý povedal: „Vyjdite z neho, ľud môj, ak nechcete mať s ním účasť na jeho hriechoch a ak nechcete dostať časť z jeho rán. 5 Lebo jeho hriechy sa nahromadili až do neba a Boh si pripomenul jeho skutky nespravodlivosti. 6 Splaťte mu tak, ako splácal on sám, a urobte mu dvakrát toľko, áno, dvojnásobne toho, čo urobil on; do pohára, do ktorého miešal nápoj, namiešajte mu nápoj dvojnásobne. 7 Do akej miery sa sám oslavoval a žil v nehanebnom prepychu, do takej miery mu dajte trápenia a smútku. Lebo si stále hovorí v svojom srdci: ‚Sedím ako kráľovná a nie som vdova a nikdy neuvidím smútok.‘
(Zjavenie 18:2–7) A zvolal silným hlasom a povedal: „Padol! Veľký Babylon padol a stal sa bydliskom démonov a úkrytom každého nečistého výparu a úkrytom každého nečistého a nenávideného vtáka! 3 Lebo pre víno hnevu jeho smilstva padli všetky národy [za obeť] a zemskí králi s ním smilnili a cestujúci obchodníci zeme zbohatli z moci jeho nehanebného prepychu.“ 4 A počul som iný hlas z neba, ktorý povedal: „Vyjdite z neho, ľud môj, ak nechcete mať s ním účasť na jeho hriechoch a ak nechcete dostať časť z jeho rán. 5 Lebo jeho hriechy sa nahromadili až do neba a Boh si pripomenul jeho skutky nespravodlivosti. 6 Splaťte mu tak, ako splácal on sám, a urobte mu dvakrát toľko, áno, dvojnásobne toho, čo urobil on; do pohára, do ktorého miešal nápoj, namiešajte mu nápoj dvojnásobne. 7 Do akej miery sa sám oslavoval a žil v nehanebnom prepychu, do takej miery mu dajte trápenia a smútku. Lebo si stále hovorí v svojom srdci: ‚Sedím ako kráľovná a nie som vdova a nikdy neuvidím smútok.‘
(Zjavenie 18:2–7) A zvolal silným hlasom a povedal: „Padol! Veľký Babylon padol a stal sa bydliskom démonov a úkrytom každého nečistého výparu a úkrytom každého nečistého a nenávideného vtáka! 3 Lebo pre víno hnevu jeho smilstva padli všetky národy [za obeť] a zemskí králi s ním smilnili a cestujúci obchodníci zeme zbohatli z moci jeho nehanebného prepychu.“ 4 A počul som iný hlas z neba, ktorý povedal: „Vyjdite z neho, ľud môj, ak nechcete mať s ním účasť na jeho hriechoch a ak nechcete dostať časť z jeho rán. 5 Lebo jeho hriechy sa nahromadili až do neba a Boh si pripomenul jeho skutky nespravodlivosti. 6 Splaťte mu tak, ako splácal on sám, a urobte mu dvakrát toľko, áno, dvojnásobne toho, čo urobil on; do pohára, do ktorého miešal nápoj, namiešajte mu nápoj dvojnásobne. 7 Do akej miery sa sám oslavoval a žil v nehanebnom prepychu, do takej miery mu dajte trápenia a smútku. Lebo si stále hovorí v svojom srdci: ‚Sedím ako kráľovná a nie som vdova a nikdy neuvidím smútok.‘
(Hebrejom 11:38, 39) a svet ich nebol hoden. Putovali po púštiach a vrchoch a dierach a jaskyniach zeme. 39 A predsa tí všetci, hoci dostali svedectvo prostredníctvom svojej viery, nedostali [splnenie toho] sľubu,
(2. Korinťanom 5:20, 21) Preto sme vyslancami zastupujúcimi Krista, ako keby Boh prostredníctvom nás úpenlivo prosil. Ako Kristovi zástupcovia prosíme: „Zmierte sa s Bohom.“ 21 Toho, ktorý nepoznal hriech, urobil hriechom za nás, aby sme sa stali Božou spravodlivosťou prostredníctvom neho.
(2. Korinťanom 6:1) Spolupracujeme s ním a aj vás úpenlivo prosíme, aby ste neprijímali Božiu nezaslúženú láskavosť tak, aby vám unikol jej účel.
Lož menom „anglo-americké obkľučovanie Ruska“ nie je vymyslená, len optika pisateľa je krátkozraká...
(1. Jána 4:8, 9) Kto nemiluje, nespoznal Boha, lebo Boh je láska. 9 Tak nám bola zjavená Božia láska, že Boh vyslal svojho jednosplodeného Syna do sveta, aby sme prostredníctvom neho získali život.
(Lukáš 18:7, 8) Či Boh istotne nezabezpečí právo svojim vyvoleným, ktorí k nemu kričia dňom a nocou, hoci je voči nim zhovievavý? 8 Hovorím vám: Rýchlo im zabezpečí právo. Avšak keď príde Syn človeka, či nájde vieru na zemi?“
(Lukáš 21:25–31) A budú znamenia na slnku a mesiaci a hviezdach a na zemi úzkosť národov, ktoré nebudú poznať východisko pre hukot mora a [jeho] burácanie, 26 zatiaľ čo ľudia budú omdlievať od strachu a očakávania vecí prichádzajúcich na obývanú zem, lebo nebeské moci budú otrasené. 27 A vtedy uvidia Syna človeka prichádzať v oblaku s mocou a veľkou slávou. 28 Ale keď sa to začne diať, vzpriamte sa a zodvihnite hlavy, lebo sa približuje vaše vyslobodenie.“ 29 K tomu im povedal podobenstvo: „Všimnite si figovník a všetky ostatné stromy: 30 Keď pozorujete, že už pučia, sami viete, že je blízko leto. 31 Podobne aj vy, keď uvidíte, že sa to deje, vedzte, že je Božie kráľovstvo blízko.
(Zjavenie 17:15–18) A hovorí mi: „Vody, ktoré si videl, kde sedí smilnica, znamenajú ľudí, zástupy, národy a jazyky. 16 A tých desať rohov, ktoré si videl, a divé zviera, tí znenávidia smilnicu, spustošia ju a obnažia ju a zjedia jej mäsité časti a celkom ju spália ohňom. 17 Lebo to Boh vložil do ich sŕdc, aby uskutočnili jeho úmysel, áno, aby uskutočnili [svoj] úmysel tým, že dajú svoje kráľovstvo divému zvieraťu, dokiaľ sa nesplnia Božie slová. 18 A žena, ktorú si videl, znamená veľké mesto, ktoré má kráľovstvo nad kráľmi zeme.“
(Zjavenie 18:1–3) Po tomto som videl iného anjela zostupovať z neba s veľkou mocou; a zem bola osvietená jeho slávou. 2 A zvolal silným hlasom a povedal: „Padol! Veľký Babylon padol a stal sa bydliskom démonov a úkrytom každého nečistého výparu a úkrytom každého nečistého a nenávideného vtáka! 3 Lebo pre víno hnevu jeho smilstva padli všetky národy [za obeť] a zemskí králi s ním smilnili a cestujúci obchodníci zeme zbohatli z moci jeho nehanebného prepychu.“
Zaujímavé, že pod týmto článkom je debata otvorená, ale pod článkom Štúr vedel, že aj vďaka jeho novinám pôjde o bytie či nebytie, nie.Len ťažko sa potom zakrývajú skutočnosti, že Pravda sú maďarské noviny... a ochraňujú maďarský pohľad na génia loci slovenského národa.
Odporúčame