Ako je to v skutočnosti? Chazari sa stali židmi a vytvorili sionizmus.S tým nemá Jehova nič spoločné. Vyvolenosť židov padla zabitím Krista, ktorý hlásal nebeskú vládu nad zemou, ktorá prinesie všetkým požehnaným ľuďom večný život v raji. Každý má možnosť urobiť pokánie. Aj žid.
https://www.radioislam.org/czech/czech_30 023…
http://www.veteranstoday.com/2015/03/08/ the-…
(Ján 18:36–38) Ježiš odpovedal: „Moje kráľovstvo nie je časťou tohto sveta. Keby bolo moje kráľovstvo časťou tohto sveta, moji služobníci by boli bojovali, aby som nebol vydaný Židom. Moje kráľovstvo však nie je odtiaľto.“ 37 Preto mu povedal Pilát: „Tak teda si kráľ?“ Ježiš odpovedal: „Ty sám hovoríš, že som kráľ. Preto som sa narodil a preto som prišiel do sveta, aby som svedčil o pravde. Každý, kto je na strane pravdy, počúva môj hlas.“ 38 Pilát mu povedal: „Čo je pravda?“ A keď to povedal, vyšiel opäť k Židom a hovoril im: „Nenachádzam na ňom žiadnu vinu.

