Prečo Satan použil hada?
Zneužitím hada bola vnútorná duchovná zmena predtým duchovného tvora lojálneho Bohu dokonaná, a ďalej už vystupoval ako Boží ohovárač /gr. diabol/ a odporca /hebr. satan/. Používam nick, ktorý vyjadruje Ježišov názor na to, čo robia škorpióni a ich uštipnutie ľuďom, zvlášť tým,ktorí systematicky ako ty, sa prejavujú ako Boží odporcovia a ohovárači. A tu je biblický podklad pre nick skorpion /nie je to doslovná zbraň/
(Zjavenie 9:3–6) A z dymu vyšli na zem kobylky; a dostali moc, rovnakú moc, akú majú zemské škorpióny. 4 A bolo im povedané, aby neškodili zemskému rastlinstvu ani ničomu zelenému ani nijakému stromu, ale iba tým ľuďom, ktorí nemajú na čelách Božiu pečať. 5 A nebolo dané [kobylkám], aby ich zabíjali, ale aby ich trápili päť mesiacov, a ich trápenie bolo [také], ako keď škorpión uštipne človeka. 6 V tých dňoch budú ľudia hľadať smrť, ale určite ju nenájdu, a zatúžia zomrieť, ale smrť od nich utečie.
Vysvetlivky ti nebudem dávať, snáď to cítiš, keď si uštipnutý.