Ako to bolo s Váhostavom? http://www.mojevideo.sk/video/23639/ako_to_b…
Ako to bolo s Váhostavom? http://www.mojevideo.sk/video/23639/ako_to_b…
10 A začiatkom jeho kráľovstva sa stal Bábel a Erech a Akkád a Kalné v krajine Sineár. 11 Z tejto krajiny vyšiel do Asýrie a dal sa do stavania Ninive a Rechobót-ir a Kalach 12 a Résen medzi Ninive a Kalachom: to je to veľké mesto.
Ničia najstršie dochované zvyšky Ninive, postavené Nimrodom na jeho počesť po celosvetovej potope 2370 p.n.l.
(1. Mojžišova 10:1–12) A toto sú dejiny Noachových synov, Sema, Chama a Jafeta. Po potope sa im začali rodiť synovia. 2 Synovia Jafeta boli Gomer a Magóg a Madai a Javan a Tubal a Mešech a Tiras. 3 A synovia Gomera boli Aškenáz a Rifat a Togarma. 4 A synovia Javana boli Eliša a Taršíš, Kittim a Dodánim. 5 Z nich sa rozšírilo obyvateľstvo ostrovov národov v ich krajinách; každý podľa svojho jazyka, podľa svojich rodov, po svojich národoch. 6 A synovia Chama boli Kúš a Micrajim a Put a Kanaan. 7 A synovia Kúša boli Seba a Chavila a Sabta a Raama a Sabtecha. A synovia Raamu boli Šeba a Dedan. 8 A Kúš sa stal otcom Nimróda. Ten začal byť mocným na zemi. 9 Ukázal sa ako mocný lovec v odpore voči Jehovovi. Preto sa hovorí: „Tak ako Nimród, mocný lovec v odpore voči Jehovovi.“
Ešte chvíľu treba vydržať!
(Žalm 37:10) A ešte chvíľku a zlého už nebude; a určite sa pozrieš na jeho miesto, a jeho nebude.
(Žalm 37:29) Spravodliví budú vlastniť zem a budú na nej bývať navždy.
15 „Hľa, prichádzam ako zlodej. Šťastný je ten, kto zostáva bdelý a opatruje si svoj vrchný odev, aby nechodil nahý a aby sa ľudia nepozerali na jeho hanbu.“ 16 A zhromaždil ich na miesto, ktoré sa hebrejsky volá Har-magedon.
(Zjavenie 11:18) Ale národy sa rozhnevali a prišiel tvoj hnev a ustanovený čas, aby boli súdení mŕtvi a aby bola daná odmena tvojim otrokom, prorokom a svätým a tým, ktorí sa boja tvojho mena, malým aj veľkým, a aby bola privedená skaza na tých, ktorí kazia zem.“
(Zjavenie 21:3, 4) Nato som počul silný hlas hovoriť z trónu: „Hľa, Boží stan je s ľudstvom a bude bývať s nimi a oni budú jeho ľudom. A sám Boh bude s nimi. 4 A zotrie im každú slzu z očí a smrti
už viac nebude a nebude už viac ani smútku, ani kriku, ani bolesti. Predošlé veci sa pominuli.“
(1. Tesaloničanom 5:3) Keď povedia: „Mier a bezpečie!“, vtedy ihneď príde na nich náhle zničenie ako tiesnivé bolesti na ťarchavú ženu; a určite neuniknú.
(Zjavenie 17:13, 14) Tí majú jeden úmysel, a preto dávajú svoju silu a právomoc divému zvieraťu. 14 Tí budú bojovať s Baránkom, ale Baránok nad nimi zvíťazí, lebo je Pán pánov a Kráľ kráľov. Aj tí povolaní a vyvolení a verní s ním.“
Celé to vojnové harašenie má len jeden cieľ. Masmédia v rukách okultistov, vedú ľudstvo do konfrontácie s Bohom. Jeho oponentovi sa úplne ovládnuť ľudstvo nepodarilo, preto ho chce zničiť. To však Stvoriteľ nepripustí. Pre ľudí konajúcich Božiu vôľu existuje budúcnosť na očistenej rajskej zemi.
(Zjavenie 16:14–16) To sú výroky inšpirované démonmi a robia znamenia a vychádzajú ku kráľom celej obývanej zeme, aby ich zhromaždili do vojny veľkého dňa Boha, Všemohúceho.
(Matúš 24:14, 15) A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec. 15 Preto keď uvidíte ohavnosť pôsobiacu spustošenie, o ktorej hovoril prorok Daniel, že stojí na svätom mieste (nech čitateľ použije rozlišovaciu schopnosť),
(Matúš 24:21) lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od začiatku sveta až dosiaľ, áno, aké nikdy viac nebude.
(Lukáš 21:25–28) A budú znamenia na slnku a mesiaci a hviezdach a na zemi úzkosť národov, ktoré nebudú poznať východisko pre hukot mora a [jeho] burácanie, 26 zatiaľ čo ľudia budú omdlievať od strachu a očakávania vecí prichádzajúcich na obývanú zem, lebo nebeské moci budú otrasené. 27 A vtedy uvidia Syna človeka prichádzať v oblaku s mocou a veľkou slávou. 28 Ale keď sa to začne diať, vzpriamte sa a zodvihnite hlavy, lebo sa približuje vaše vyslobodenie.“
(Daniel 11:44, 45) Budú však správy, ktoré ho znepokoja, od východu slnka a od severu, a vyjde istotne s veľkým zúrivým hnevom, aby vyhladil a aby mnohých oddal zničeniu. 45 A nasadí svoje palácové stany medzi veľkým morom a svätým vrchom Okrasy; a bude musieť prísť celkom k svojmu koncu a nebude [toho], kto by mu pomohol.
(Daniel 12:1) A v priebehu toho času povstane Michael, veľké knieža, ktoré stojí v prospech synov tvojho ľudu. A istotne nastane taký čas tiesne, aký nenastal od [čias, keď] vznikol nejaký národ, až do toho času. A počas toho času unikne tvoj ľud, každý, kto bude nájdený zapísaný v knihe.
(Daniel 12:12) Šťastný je ten, kto zostáva v očakávaní a kto dospeje k tisíctristotridsiatim piatim dňom!
Len na jedno zabúdate vy mudrci, že komu patrí táto zem? Dá si ju zničiť? Ten kto stvoril oko nevidí, čo sa deje na zemi? Ten ktorý stvoril ucho nevie o čom sa komunikuje v skrytosti? Ten kto zanedbal skutočné vzdelanie, ku ktorému patrí poznanie Biblie, nevie nič o spornej otázke, ktorá vznikla v Edene a ktorá musí byť bezozvyšku vyriešná, skôr ako príde k zmene vlády nad svetom. Ježiš situáciu ku ktorej dospeje ľudstvo vo svojom zneužívaní moci opísal a starozákonné proroctvá spolu novozákonnými sa naplnia takto:
(Daniel 11:40) A v čase konca sa bude s ním drgať kráľ juhu, a kráľ severu sa priženie proti nemu ako búrka, s dvojkolesovými vozmi a s jazdcami a s mnohými loďami; a istotne vstúpi do krajín a zaplaví a prejde.
Palec hore.Už tomu vášmu článku chýba len konečná bodka v zápase o moc dlhý tisícročia. Chýba vám základne poznanie spravodlivej vlády nad svetom, ktoré je Božím zámerom na vyriešenie všetkej nespravodlivosti. Boh sa nedá vyšachovať zo šachovnice moci, hoci sporná otázka sa týkala jeho práva vládnuť. Dnes už je dokonale zdokladovaná trestnoprávna zločinnosť všetkých vlád nad zemou a preto stojíme pred zmenou vlády nad zemou,ktorá bude vládnuť z neba. Dvetisíc rokov trval výber vládcov, ktorí nikdy nezneužijú moc pre seba. Nebudú to mať zapotreby.
Atilusovci, kňažská dinastia prišla do Pergamu z Babylónu po jeho dobytí peržanmi aj so všetkými zvykmi chaldejskej múdrosti. Odtiaľ po smrti posledného Atilusa, bola babylónska učenosť prenesená do Ríma na pohrebisko na vrchu zvanom Vaticane. Zakladatelia Oxfodu mali podobné ciele ako všetci učenci pred nimi ale bez náboženstva. Tak sa stal Oxford a jemu podobné univerzity základom okultného NWO.
Je zaujímavé, že len Nagy doteraz vedel popísať atribúty českého hokeja. "Spôsob, akým na nás vyleteli, nás celkom prekvapil". Hoci som hokej nepozeral, očakával som to. Takúto taktiku majú na nás vždy. Dokiaľ sa Slováci prebudia, je po zápase. Sme porazení hneď v úvodnej tretine.. A doťahovať je ťažšie. Dokonale poznajú našu mentalitu. "Vyletíme na ne" , rýchlosťou, provokovaním hraničiacim so zákernosťou, tak to hrajú už 26 rokov, na nás táto ich taktika funguje. Naša premotivovanosť, keď faulujeme aj v útočnej tretine, Ani presilovky nevieme hrať. Je to organizovaný chaos, žiadne zovretie súpera v jeho obrannej tretine. Absentuje základná abeceda hokeja, chýba streľba s medzikružia odkiaľ je brankár strelám bezmocný. Dorážky, je to akoby samá improvizácia...neviem, čo ich Vujtek učí na tréningoch? Rýchlosť nemáme, zohraté signály takisto nie. Kde je potom myslenie? Je to stále o nahadzovaní puku na zadný mantinel, tam sa aj vybijame v osobných súbojoch, ktoré odčerpávajú sily.
Biblia hovorí jasnou rečou. Jedna viera dve nádeje. Nebeská pre obmedzený počet vládcov, pozemský pre nespočítateľný veľký zástup prežijúcich koniec starého veku, a miliardy vzkriesených mŕtvych na zemi. Je duchovné telo, je pozemské telo. Človek bol stvorený pre zem a zem pre človeka. Čo tu bude robiť? Skúmať Božie diela a tak bude mať stále pevnejší vzťah k nemu, napriek tomu že človek je telesný a Boh duchovný. Nikto nebude starý, ani detstvo nebude je trvalý stav. Dospelosť a dokonalosť, to je stav pre každého kto chce žiť večne. Večne znamená žiť stále prítomný život. Každý normálny človek sa teší aj na spánok a regeneráciu síl, takisto ako na život v bdelosti, ktorý poskytuje kolorit života, ktorý nikoho neunudí. Každé ráno je iné i každý západ je iný. Nikdy nás neprestane baviť jesť, piť a tešiť sa z toho, čo nám nasledujúci deň prinesie. Koľko nových prekvapujúcich zážitkov, koľko nového poznania a nových priateľstiev. Všetci budú bratia a láska nebude len slovo.
Nikto z vás nerozlišuje falošné od pravého náboženstva. Tak ako peniaze majú pravé znaky pravosti, tak pravé náboženstvo sa nepletie do politiky, ktorého koncom je vždy vojna. Nežehná vojnám, ba naopak je oddelené od sveta, to znamená že nezapája sa do politiky, neučí sa nenávidieť a bojovať proti bratom vo viere, nech sú v akomkoľvek postavení, rase, jazyka...Také je ozaj len jedno, tak ako pravdao Bohu je len jedna. Buď je Boh láska alebo trápi ľudí v pekle. Buď má človek dušu alebo človek je dušou,. Buď je boh trojjediný alebo jediný atď. Toto preskúmať by mal každý, keď sa zapája do diskusií. Inak je to len mlátenie prázdnej slamy. Internetová krčma, opileckých názorov, nič iné.
Okrem mlátenia prázdnej slamy žiadne zrnko múdrosti si nepovedal...Pozri si hociktorú Bibliu a dozvieš sa z poznámok k jednotlivým evanjeliám aj listom Pavlovym kedy vznikli. Posledné Zjavenie od vzkrieseného Krista, napísal evanjelista Ján v roku 98. n.l. Tým bol kanon Biblie uztvorený. Prečítaj si ho, ak chceš zmúdrieť. A modli sa o svätého ducha, aby ti dal Boh pravdy a proroctiev porozumieť svojej vôly. Jeho meno je Jehova. Jemu adresuj modlitbu a keď chceš aby bola vypočutá, vyslov ju v mene Ježiša Krista. Jedine tak budeš oslobodený od duchovnej slepoty.
31 Lebo určil deň, v ktorom chce súdiť obývanú zem v spravodlivosti mužom, ktorého ustanovil, a zaobstaral záruku všetkým tým, že ho vzkriesil z mŕtvych.“ 32 Keď počuli o vzkriesení z mŕtvych, niektorí sa posmievali, kým iní povedali: „Vypočujeme si ťa o tom aj inokedy.“ 33 Pavol teda vyšiel spomedzi nich, 34 ale niektorí muži sa k nemu pripojili a uverili; medzi nimi bol aj Dionýzius, sudca areopágskeho súdu, žena menom Damaris a okrem nich iní.
24 Boh, ktorý stvoril svet a všetko v ňom, súc Pánom neba a zeme, nebýva v chrámoch vytvorených rukami, 25 ani sa mu neslúži ľudskými rukami, akoby niečo potreboval, lebo sám dáva všetkým život a dych a všetko. 26 A vytvoril z jedného [človeka] každý ľudský národ, aby bývali na celom zemskom povrchu, a vymedzil ustanovené časy a stanovené hranice ich bývania, 27 aby hľadali Boha, ak by ho azda mohli nahmatať a naozaj ho nájsť, lebo v skutočnosti nie je ďaleko od nikoho z nás. 28 Lebo od neho máme život, pohybujeme sa a sme, ako aj niektorí z vašich básnikov povedali: ‚Veď sme aj jeho potomstvom.‘ 29 Teda keď sme Božím potomstvom, nemali by sme si predstavovať, že Božská bytosť je ako zlato, striebro alebo kameň, ako výtvor ľudského umenia a vynachádzavosti. 30 Boh síce prehliadol časy takejto nevedomosti, ale teraz hovorí ľudstvu, že majú všetci všade robiť pokánie.
18 Ale niektorí z epikurejských a stoických filozofov s ním polemizovali a daktorí hovorili: „Čože chce povedať tento táraj?“ Iní zase: „Zdá sa, že je to zvestovateľ cudzích božstiev.“ To preto, že oznamoval dobré posolstvo o Ježišovi a vzkriesenie. 19 Nato ho chytili a viedli ho na Areopág hovoriac: „Môžeme sa dozvedieť, čo je to za nové učenie, o ktorom hovoríš? 20 Lebo donášaš čosi cudzie našim ušiam. Preto by sme sa chceli dozvedieť, čo to má znamenať.“ 21 Totiž všetci Aténčania a cudzinci, čo sa tam zdržiavali, netrávili svoj voľný čas ničím iným ako rozprávaním alebo počúvaním niečoho nového. 22 Pavol sa teraz postavil uprostred Areopágu a povedal: „Muži, Aténčania, vidím, že podľa všetkého máte väčšiu bázeň pred božstvami ako iní. 23 Lebo keď som sa prechádzal a pozorne pozeral vaše predmety uctievania, našiel som aj oltár, na ktorom bolo napísané: ‚Neznámemu Bohu‘. Komu teda nevedomky prejavujete zbožnú oddanosť, toho vám zvestujem.
Odporúčame