(1. Petra 2:9, 10) Ale vy ste „vyvolený rod, kráľovské kňazstvo, svätý národ, ľud pre zvláštne vlastníctvo, aby ste široko-ďaleko oznamovali znamenitosti“ toho, ktorý vás povolal z tmy do svojho podivuhodného svetla. 10 Lebo kedysi ste neboli ľudom, ale teraz ste Božím ľudom; boli ste tými, ktorým nebolo preukazované milosrdenstvo, ale teraz ste tými, ktorým bolo preukázané milosrdenstvo.
Židia už 2 000 rokov nie sú vyvoleným národom. Popravou Krista, sa ich starozákonný vzťah s Bohom JHVH skončil. Ježiš uzatvoril Novú zmluvu s Duchovným Izraelom, do ktorého patria nielen židia ale aj pohania, ľudia so všetkých národov. Je to 2000 ročný výber ľudí počas hlásania evanjelia, Dobrej správy o Božom kráľovstve, ktorého počet vládcov je stanovený na 144 000 + Kristus. Títo tvoria, budúcu vládu nad zemou.
Až na toho Hospodina. Hospodin je titul Boží aznamená Hospodár, ako Kristus je titul a znamená Mešiach alebo Pomazaný. Prečo nepriznávate Bohu meno Jehova? Alebo len uprednostňujete tradíciu a zamieňate pravdu za lož?
Nie krv oslobodila Izraelitov v Egypte, ale anjel Zhubca, Pesach obyšiel všetky domy ktorých veraje dverí boli potreté krvou baránka. Tam kde neboli dvere natreté krvou zabil prvorodených.
Žiadna tajomná moc Eucharistiie nad našimi životmi neexistuje. Keď Ježiš pri poslednej večeri ponúkal chlieb ako symbol svojho dokonalého tela a červené víno ako symbol krvi, ktorou bola uzatvorená NZ, ešte bol prítomný v tele a žil, žiadna transubstanciácia sa nekonala, ani vtedy ani nikdy až do skonania sveta. Je to pripomienka, Ježišovej obete prospech života ľudstva, dokiaľ nepríde v sláve svojho mesiášského kráľovstva.
Báseň je mätúca.
lubos2226 aj ty napĺňaš skutkovú podstatu toho, čo Ježiš nazval hriech proti svätému duchu. Odkiaľ si zobral Kreolusa, zmixoval si Ježiša s Bohom v nepochopiteľnú dvojicu. Tvojmu 1. aprílovému remixu RKC učenia s učením Grálu rozumieš len ty, ale nie čitateľ Biblie, Ten v tom má jasno. Ak sa môže preniesť život in vitro, mohol Boh prenies život Ježiša z neba svätým duchom, Božím nástrojom na stvorenie všetkého vo vesmíra a na zemi.
(Lukáš 1:34, 35) Mária však povedala anjelovi: „Ako sa to má stať, keď nemám styk s mužom?“ 35 Anjel jej odpovedal a riekol: „Príde na teba svätý duch a zatieni ťa moc Najvyššieho. Preto aj to, čo sa narodí, bude sa nazývať sväté, Boží Syn.
(Lukáš 4:43) Povedal im však: „Musím oznamovať dobré posolstvo o Božom kráľovstve aj iným mestám, lebo nato som bol poslaný.“
(Matúš 4:23, 24) Potom prechádzal celou Galileou, učil v ich synagógach a zvestoval dobré posolstvo o kráľovstve a uzdravoval všetky druhy chorôb a všetky druhy neduhov medzi ľuďmi. 24 A správa o ňom prenikla do celej Sýrie; a prinášali mu všetkých, ktorým bolo zle, postihnutých rôznymi chorobami a utrpeniami, posadnutých démonmi a ľudí postihnutých epilepsiou a ochrnutých, a on ich uzdravoval.
(Rimanom 6:23) Lebo mzda, ktorú platí hriech, je smrť, ale dar, ktorý dáva Boh, je večný život prostredníctvom Ježiša Krista, nášho Pána.
(Ján 17:3) To znamená večný život, že prijímajú poznanie o tebe, jedinom pravom Bohu, a o tom, ktorého si vyslal, o Ježišovi Kristovi.
Z uvedených textov vyplýva, že najprv musí človek prijímať poznanie o Bohu a Ježišovi Kristovi, potom im uveriť /nielen veriť že existujú, ale že majú aj plán záchrany ľudstva/, prejaviť pokánie za svoju nevšímavosť k tomuto plánu,a oddať sa Bohu krstom, aby sme konali Božiu vôľu. A samozrejme vo viere vytrvať až do skonania sveta.
(Ján 16:33) Povedal som vám to, aby ste mali prostredníctvom mňa pokoj. Vo svete budete mať súženie, ale buďte odvážni! Ja som zvíťazil nad svetom.“
Boh, Ježiš a Biblia učí o nesmrteľnom živote v nebi pre 144 000 spolukráľov s Kristom a večnom živote na rajskej zemi pre prežijúcich a miliardy vzkriesených ľudí na zemi. . Zmena vlády nad zemou je istá. Načo iné by bol Kristus na zemi?
Myslel som náuku "raz spasený, navždy spasený", ktorú učí RKC Biblia hovorí o krste a večnom živote niečom úplne iné.
(Ján 3:16) Lebo tak veľmi Boh miloval svet, že dal svojho jednosplodeného Syna, aby nikto, kto v neho prejavuje vieru, nebol zničený, ale mal večný život.
(Ján 3:36) Kto prejavuje vieru v Syna, má večný život; kto neposlúcha Syna, neuvidí život, ale Boží hnev zostáva na ňom.
(Efezanom 4:5) jeden Pán, jedna viera, jeden krst;
(1. Petra 3:21, 22) To, čo tomu zodpovedá, vás teraz tiež zachraňuje, a to krst (nie odstránenie telesnej špiny, ale žiadosť k Bohu o dobré svedomie), prostredníctvom vzkriesenia Ježiša Krista. 22 On je po Božej pravici, lebo odišiel do neba; a boli mu podriadení anjeli a vrchnosti a moci.
(Matúš 28:19, 20) Preto choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich v mene Otca a Syna a svätého ducha 20 a učte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do záveru systému vecí.“
V Božom opatrení pre záchranu života nie sú žiadne rozpory. Všetko harmonicky zapadá. Ak nám dal Boh slobodnú vôľu, môžeme vierou prijať výkupnú obeť JK ako prostriedok záchrany. Kto však vo viere neposlúcha JK jeho láska k Bohu a blížnemu nie je dokázaná. Podobne ako keď vás niekto zachráni pred utopením pociťujete lásku k záchrancovi a pýtate sa prečo to urobil a čo môžete urobiť, aby ste sa mu odvďačili. Záchranca chce len, aby ste kráčali v jeho šľapajách napodoňovaním jeho životného vzoru. Žiadny iný sprostredkovatelia /tzv. svätí či orodovníci/ nie sú potrební. Dôležitá je len naša poslušnosť zákonom lásky. Boh od nás tento prejav vďačnosti právom očakáva, lebo nie sme veční. Túto platónsku náuku o večnosti narodením prijala do svojho portfólia odpadlícka cirkev rímskej ríše, ktorá vyučuje ešte mnoho iných nepochopiteľných a rozumu protirečiacich tajomstiev. Takže rozpor v pravom kresťanskom učení neexistuje.
Na tieto tvoje slová, nie je iná odpoveď, než tá ktorú dával svojim odporcom Ježiš:
(Marek 3:28, 29) Pravdivo vám hovorím, že ľudským synom bude všetko odpustené, nech sa rúhajú akýmikoľvek hriechmi a rúhaním. 29 Ktokoľvek sa však rúha proti svätému duchu, nikdy nedostane odpustenie, ale je vinný večným hriechom.“
Takisto nikto sa nenarodí ako veriaci. Veriacim sa stáva. Často aj bez toho, aby jeho rodičia boli veriaci.Jednoducho mu následkom skúmania knihy Prírody a knihy Biblie "spadnú klapky z očí", ktoré mu bránili v duchovnom zmýšľaní. Neduchovný človek nechápe veci ducha. Duchovne zmýšľajúci človek nachádza zmysel života na zemi. Humbuk okolo Boha a viery vyvolali Darwinovci, ktorí boli sklamaní so skutkov falošného náboženstva. To isté platí o marxistoch a im podobných. Títo sklamaní chceli vytvoriť raj na zemi bez Boha a lásky. A nevyšlo im to. Obrazom sociálneho darwinizmu je spúšť na zemi, kde nevíťazi morálka ale situačná etika založená na prežití najschopnejších.V praxi to znamená nielen zánik Darwinovej evolučnej náuky ale aj demokracie.
Veriaci verí v teokraciu, Božiu vládu, ktorá sa prejavuje rešpektovaním prírodných aj morálnych zákonov. Taká je realita života, ktorej patrí budúcnosť zeme pod Božím kráľovstvom. Ježiš prišiel na zem aby hlásal Božiu vládu nad zemou.
Keby neexistoval Stvoriteľ, nič by neexistovalo. Keďže existuje a dáva o sebe vedieť cez knihu stvorenia prírody a Bibliu, treba si aspoň Bibliu prečítať, aby sme boli v obraze, lebo veda je len pre vyvolených. Jeden duchovný tvor začal závidieť Stvoriteľovi zvrchované postavenie a preto sa uchýlil k prvej lži, ktorou sa stal vrahom ľudstva. Napriek tomu, že Stvoriteľ povedal ľuďom že zomrú ak sa odpoja od zdroja života, on povedal že nezomrú. Nepočítal s tým, že Stvoriteľ je schopnejší ako on a dokáže ľudí aj vzkriesiť alebo znovustvoriť, keď sa dokáže sporná otázka oprávnenosti jeho vlády.
Počas 6000 rokov vlády Odporcu Boha nad ľuďmi, sa mu podarilo ľudí klamať falošným náboženstvom. Nevedomosť zabíja a náboženská zvlášť. Oberá ľudí mať k Bohu skutočný vzťah s výhliadkou na večný život v raji. Násilie na ľuďoch páchané kostolníkmi je potrdené všetkými vojnami. Zvrátenosť odporcu spočíva v snahe zabiť všetkých ľudí a ako vidieť, k tomu mu postačila aj zábavná technika.
Božie diela vesmír, galaxie, slnečná sústava, zem a diela na nej oslavujú svojho Stvoriteľa bez slov. Janko, ešte ste nikdy nikoho nepochválili ani nepoĎakovali?Nikdy ste neprecítili nezaslúžený dar života? Je to prirodzená reakcia na dobro, ktorého sa nám dostáva. Človek má aj city a pôsobenie Božieho ducha sa deje práve v psychike človeka. Človeka bez citov nazývame despota, odľud, psychopat, nevďačník, niečo mu chýba.
Večný život ponúkol Stvoriteľ všetkým svojim tvorom a teda aj vám. Ide len o to, ako si túto možnosť uvedomíte, overíte, či ste schopní Stvoriteľovi dôverovať a pridať sa k chvále a vďake. Ešte nikdy vás nedojal východ, západ slnka, príboj mora, spev vtákov, hra zvierat, láska ľudí? Sú ľudia, ktorí majú zmysly ako oči a nevidia, uši a nepočujú a ústa, ktorými to popierajú. Pre necitlivosť srdca. To čo znečisťuje a dehonestuje človeka vychádza zo srdca, sídla pohnútok. Čo vás vedie tak odporne sa vyjadrovať o Stvoriteľovi. Nejako vám ublížil tým, že žijete?
Inými slovami aj ateisti sú vytvorení na obraz boží, majú svedomie, odsudzujú zlo v zákonoch. Len rozdiel v rešpektovaní zákonov je v tom, že ateista ich poslúcha zo strachu pred trestom a veriaci z lásky k Bohu. Vzkriesenie , nie prevteľovanie, reinkarnáci alebo náuka o nesmrteľnosti ľudskej duše od Platóna, je schopné urobiť človeka schopného čeliť nespravodlivému prenasledovaniu, aké zažili mnohí väzni svedomie v koncentrákoch a gulagoch. Pravý kresťan urobí všetko preto, aby naplnil kristov zákon lásky a delil sa o biblickú nádej vzkriesenia s inými a tak ich posilňoval tešiť sa z budúceho raja na zemi /nie v nebi, tam bude len nebeská vláda nad zemou/.
Len veriaci sa vie plne tešiť z poznania Boha a toho, že celú zem stvoril pre človeka. Vie láskou , súcitom, posilňovať iných , lebo vie kto stojí za utrprním a smrťou ľudí. Žiaden kresťan nie je proti vede, lebo vie že vo večnom živote na zemi v raji bude mať dosť času na skúmanie zeme. Teraz ale ohlasuje Božie kráľovstvo.
Aj malému ateistovi čítali rozprávky a veri na dobro a zlo.Len na sklonku života má pocit neistoty, či to čo prežil malo zmysel.Rád si nahovára, že zmysel mu dáva rodina, práca, koníčky.To že niekto chodí do kostola, ešte neznamená že poznal v živote pravdu. Tá sa mu dostáva len skrze Božie slovo Bibliu. Väčšinou som v živote stretol veriacich ateistov a tým myslím aj tých materiálnych, pretože jedny aj druhí od Boha nič neočakávali. K zaujímavému záveru bloger : duša aj tohto človeka sa začne postupne odpútavať od jeho fyzického tela a on začne slabo tušiť, že by predsa len za reálnosťou hmotného sveta mohlo niečo byť. Že by to všetko, čomu veril a na čom postavil celý svoj život mohlo byť predsa len inak. A tu sme pri koreni veci. Kresťan ktorí verí Bohu a Biblii verí vo vzkriesenie a preto má v živote morálnu silu konať dobro. Ateista nie je tým istý, hoci aj nacistov v Norimbergu odsúdili za prestúpenie vyšších mravných princípov.
Viete si predstaviť, kto sníme masku s narkózou svetu, ktorá sa od Adama dáva ľudstvu ? Kto vynechal duchovnú príčinu zla, ten nad zlom nikdy nezvíťazí. Preto prišiel Kristus v pokore, najprv ako zabitý baránok aby hlásal Kráľovstvo božie, ktoré sa nezadržateľne približuje , aby ako vzkriesený kráľ, v Bohom stanovený čas odstránil duchovného tvora, ktorý nakazil ovzdušie sveta otravným vzduchom, ktorého dýchanie privádza ľudstvo do letargie, apatie a poddajnosti okultný elitám, ktorí bezprostredne komunikujú s Megazločincom, ktorí má na svedomí všetky zmarené ľudské životy. Preto 8 miliónov odvážnych svedkov Boha a Krista hlása to, čo nedokáže svet uveriť. Že Boh na samej hranici vekov, zakročí proti Zlu a nikdy mu nedovolí opäť ovládnuť ľudstvo. To je dobrá správa od Boha a Krista, ale kto jej uverí? Vôbec nájdu na zemi takú vieru? Z tohto pohľadu je nadpis článku správny.Nedokonalosť a smrť sa dá odstrániť len odstránením Megazločincu v nebi, na ktorého nikto z ľudí nemá dosah.
Preto nasekala RKC na každý deň mená svojich svätých, takže im v počte dní ani kalendár nestačí? Tak si to myslel? Lenže tomuto dňu, sa v histórii ľudstva nevyrovná žiaden deň. Najprv predobrazné oslobodenie izraelitov aj so zmiešanou spoločnosťou z otroctva v Egypte a potom takisto v ten istý deň, zaviedol Ježiš pripomienku svojej smrti dokiaľ nepríde. V ten deň bolo po právnej stránke oslobodené ľudstvo s otroctva hriechu a smrti. Dá sa niektorý z modlárskych dní, ktorí oslavujú ľudia v podobe svojich menín, narodenín, štátnych a iných sviatkov, porovnať s týmto dňom? Veď nikto z ľudí neoslobodí iného z pút nedokonalosti a smrti. A to sa pre oslobodenie iných podujalo položiť svoje životy milióny ľudí. Niktorá smrť však nevyrovnala hodnotu Adamovho strateného večného života pre ľudí. Len ten Ježišov dokonalý a bezhriešny život zodpovedá hodnotou tomu čo stratil Adam pre nás všetkých. Nemáme byť pre to Bohu a Kristovi vďační za lásku a milosrdenstvo , ktoré prejavili ľudstvu?
Čo myslíte, je tiborosz čistá fikcia alebo skutočný človek? Pokiaľ to čo za sebou zanechal Ježiš, učenie podľa ktorého máme žiť a má tu na zemi nasledovníkov, hoci on sám je v nebi vzkriesený ako najmocnejšia stvorená bytosť, a dnes zhromažďuje svojich nasledovníkov na prežitie Armagedonu, Božieho dňa hnevu, proti odporcom Božej zvrchovanosti. Rozhodne nie je iba literárna postava, má svoj rodokmeň od Adama. Kto sa takým rodokmeňom môže pochváliť?
Mojžiš, vodca 2 miliónového národa, vyviedol Izrael z Egypta po 40 ročnej anabáze s neveriacimi súkmeňovcami, ktorí pre nevieru museli zomrieť na púšti. Štafetu prebral po ňom Jozua, jeho pobočník. Správa o tom, čo sa stalo egypťanom a zvlášť faraónovi, je trvalým poučením pre každého, kto sa vzpiera Božej vôli. V žiadnom prípade to nie je mytologická postava, podobne ako tiborkosz, hoci o ňom poznáme len jeho nick s jeho scestnými názormi, ktoré nemá o čo oprieť. Proste nestačí len niečo tvrdiť, treba to vedieť obhájiť.
Tak ako ľudia oslavujú narodeniny v deň svojho narodenia / hoci oslavu narodenín Boh odsudzuje ako modlárstvo/, tak aj deň oslobodenia z egyptského otroctva si židia pripomínali v tento deň 14. nisana, V ten istý deň zomrel Ježiš ako obeť za hriech sveta, vykupiteľ a osloboditeľ ľudstva pre večný život, ktorí stratili ľudia v raji Adamovou neposlušnosťou.
Z histórie vieme, že praví kresťania si pripomínali smrť Ježiša práve v tento deň 14. nisana, ktorý sa dá ľahko určiť, lebo je to prvý spln po jarnej rovnodennosti. Až odpadlícka cirkev zaviedla slávenie Poslednej večere na sobotu po prvom splne po jarnej rovnodennosti, aby sa odlíšila od "kvartodecimánov", ako posmešne nazývala pravých kresťanov.
Pripomienka Ježišovej smrti sa má sláviť dokiaľ nepríde a neprivodí zmenu vlády nad svetom, vládu Krista a jeho 144 000 spoluvládcov, známu ako Božie mesiášske kráľovstvo. Zhodou okolností tohtoročná oslava pravých aj falošných kresťanov sa odlišuje len o deň, inokedy býva posun väčší.
(Matúš 5:21, 22) Počuli ste, že tým za dávnych čias bolo povedané: ‚Nezavraždíš; ktokoľvek sa dopustí vraždy, bude sa zodpovedať pred súdom.‘ 22 Ale ja vám hovorím, že každý, kto prechováva hnev voči svojmu bratovi, bude sa zodpovedať pred súdom; a ten, kto sa obráti na svojho brata so slovom nevýslovného pohŕdania, bude sa zodpovedať pred Najvyšším súdom; avšak ten, kto povie: ‚Ty opovrhnutiahodný blázon!‘, podlieha ohňu gehenny.
Odporúčame