...umením propagandy je zamlčať PRAVDU!
...umením propagandy je zamlčať PRAVDU!
Najväčší podvod satana na ľuďoch je tzv. "svätá trojica", v ktorej sa mu podarilo zlúčiť nezlučiteľné. Tak ako Otec nie je synom, ani svätý duch nie je osobou. Je to účinná tvorčia sila Stvoriteľa, ktorou disponoval aj Ježiš. Náuka o trojici je zlátaninou, v ktorej sa podarilo satanovi vyvýšiť Ježiša Syna Božieho na úroveň Boha Otca a zmixovať perzonifikovaného ducha Božieho ako osobu do "tajuplnej trojice". Boh nie je tajuplný a je len jeden. Kristus na zemi ukázal aký je Boh a že sa mu ako Syn podriaďuje vo všetkom, keď povedal, nech sa deje tvoja vôľa. Svätým duchom uzdravoval, kriesil, nasycoval, učil ľudí ako majú žiť, ovládal počasie. Čo sa týka krutostí, tie robili ľudia. Otvor si oči a prečítaj si koľko krutosti ľudia spôsobili iným ľuďom dnes na zemi.
Rozprávka o časovej osi evolúcie sa rozpadá na Ježišovom rodokmeni. Ten poukazuje presvedčivo, že človek ako druh sa na zemi nachádza presne 6040 rokov. Človek sa môže tešiť akurát na zmenu vlády nad svetom pred ňou stojíme.
(1. Korinťanom 8:4–6) Čo sa týka jedenia jedla obetovaného modlám, vieme, že modla nie je vo svete nič a že niet Boha okrem jedného. 5 Lebo hoci sú takí, ktorí sú nazývaní „bohmi“, či v nebi, alebo na zemi, tak ako je mnoho „bohov“ a mnoho „pánov“, 6 pre nás je skutočne jeden Boh, Otec, z ktorého je všetko, a my pre neho; a je jeden Pán, Ježiš Kristus, prostredníctvom ktorého je všetko, a my prostredníctvom neho.
Kresťania žijú pod milosťou, nie pod zákonom. To vyplýva z pochopenie, že Zákon neurobil človeka lepšim, ale poukázal na jeho chyby a akým spôsobom sa z nich dostane. Preto mali židia očakávať Mesiáša, ktorým bol Kristus Ježiš. Ježiš prišiel ako baránok Boží, ktorí sníma hriech sveta. Je to milosrdné opatrenie pre každého, kto v neho verí, lebo svojim životom dokázal, že má moc. Po zmene vlády nad svetom, keď sa splní Otčenáš, uskutoční to, čo robil keď bol na zemi. Uzdraví ľudstvo s chorôb, nastolí spravodlivý poriadok pre všetkých, naučí ľudí žiť v dokonalosti a šťastí v pozemskom raji. Samozrejme aj so vzkriesenými ľuďmi. To dokázal, už keď bol na zemi, aby sme mu verili.
Čo sa týka prispôsobeniu dní, máš pravdu, ale to nie je podstatné, aj keď prekladatelia sa snažili o symboliku. Každý kto vstúpil do Božieho odpočinku nie je duchovne závislý od ľudských predstáv ale od Božích. Božia predstava je, že skutočný sabat nás ešte len čaká v miléniu, 1000 ročnom kráľovstve nad zemou.
tiborko, máš i nemáš pravdu. V roku 325 bol Nicejský koncil odpadlíckej, tzv. všeobecnej cirkvi a tá sa uzákonila, že bude štátnou vierou rímskej ríše.
1/Čo sa týka desatora, tam vypustili Božie meno a nahradili ho titulom Hospodin.
a/ Boh nemusí priznávať, že sa niektorí vyvýšili nad ľudí ako bohovia, to potvrdzuje aj história. Dnes si tzv. bohov vymyslených ľuďmi môžeš pozrieť v každom svetovom múzeu.
c/ svätci nie sú bohmi , tak ako Kristus nie je fiktívny. Pozri sa do kalendára. Prečo asi nepíšeme Anno Mundy ale Anno Domini? Židia píšu AM /rok sveta/, kresťania AD /roku Pána/ Máš pravdu je to skrátená forma desatora, ale nemusí ti to "trhať žily", lebo Kristus všetky zákony zhrnul pod kráľovský zákon lásky "Miluj Boha a človeka". Aj ja som toto prikázanie skrátil. Je to bežná vec, ak je prvé a druhé prikázanie všeobecne každému známe. Žijeme predsa v kresťanskom svete. Obrazy a sochy sa nemajú uctievať, je to modlárstvo. Uctievaš model atómu? Ja nie! Ja uctievam jeho Tvorcu.
(5. Mojžišova 32:4, 5) Skala, dokonalá je jeho činnosť, lebo všetky jeho cesty sú právom. Boh vernosti, u ktorého niet neprávosti; je spravodlivý a priamy. 5 Oni, oni si počínali skazonosne; nie sú jeho deťmi, je [to] ich vlastná chyba. Pokrivené a prevrátené pokolenie!
Pretože pisateľom knihy Jób bol Mojžiš. Písanie knihy dokončil asi 1473 pred n. l.
Zahrnuté obdobie: vyše 140 rokov, medzi rokmi 1657 a 1473 pred n. l. 1. Možišovu začal Mojžiš písať v roku 1513 p.n.l. Keď bol Mojžiš dospelý, strávil 40 rokov v Madiansku neďaleko krajiny Úc, kde mohol získať podrobné informácie zaznamenané v Jóbovi. Neskôr, keď Izraeliti počas svojho štyridsaťročného putovania po pustatine prechádzali v blízkosti Jóbovej vlasti, mohol sa Mojžiš dozvedieť záverečné podrobnosti a zaznamenať ich do knihy. ) Kniha dáva odpovede na mnoho životne dôležitých otázok. Je neoddeliteľnou súčasťou Biblie a v hojnej miere prispieva k získaniu užitočného porozumenia.
Máš pravdu, najdôležitejšie je poznanie, a to nie hocijaké poznanie.ktoré sa vyučuje bežne na školách, ale poznanie ktoré vedie k večnému životu.
(Ján 17:3) To znamená večný život, že prijímajú poznanie o tebe, jedinom pravom Bohu, a o tom, ktorého si vyslal, o Ježišovi Kristovi.
Boh sa nikde neskrýva, je dostupný v každej chvíli a na každom mieste.
(Skutky 17:24–29) Boh, ktorý stvoril svet a všetko v ňom, súc Pánom neba a zeme, nebýva v chrámoch vytvorených rukami, 25 ani sa mu neslúži ľudskými rukami, akoby niečo potreboval, lebo sám dáva všetkým život a dych a všetko. 26 A vytvoril z jedného [človeka] každý ľudský národ, aby bývali na celom zemskom povrchu, a vymedzil ustanovené časy a stanovené hranice ich bývania, 27 aby hľadali Boha, ak by ho azda mohli nahmatať a naozaj ho nájsť, lebo v skutočnosti nie je ďaleko od nikoho z nás. 28 Lebo od neho máme život, pohybujeme sa a sme, ako aj niektorí z vašich básnikov povedali: ‚Veď sme aj jeho potomstvom.‘
Snívať môžeš aj o nových časoch, ktoré privodí zmena vlády nad svetom presne podľa Otčenáša. Keby mu blogerka rozumela, hoci verím, že sa Otčenáš modlí, vedela by, že jej babka bude znovustvorená čiže vzkriesená na zemi. Satan bude hodení do jamy nečinnosti a zem obnovená v pozemský raj. Jej babina to už má isté, lebo splatila, ako všetci ktorí zomreli bohu dlh, čo mu boli dlžní.
Satan Diabol označený ako prahad od 1. Mojžišovej 3:15 je súčasťou biblického príbehu boja dvoch znepriatelených semien, semena hada a semena Božej ženy. Pre väčšinu ľudí je to detektívka, lebo vrah ľudí je skrytý. Rozuzlenie ničiteľa života prichádza až príchodom Božieho syna, ktorý jeho identitu odhalil priamou konfrontáciou.
Pred napísaním 5 kníh Mojžišových žil na zemi bohabojný Jób, ktorý takisto ako ty nechápal zdroj a príčinu svojich ťažkostí a protivenstiev. Základnou príčinou bol satan diabol , odhalený ako neviditeľný nepriateľ Boha aj ľudí. Biblia je tiež knihou , ktorá nám ľuďom otvára okná do duchovného sveta, ktorí je nám neviditeľní. Tak ako sú neviditeľné výrusy a baktéria ľuďom bežným okom a je možné ich identifikovať podľa ich prejavov, tak je to aj so satanom diablom. Nie je to zlo v nás ako si niektorí myslia.
Zlo je zlo, nech ho urobí pojašený kopilot, ale sú to americkí vojaci sediaci v stíhačkách, ktorí laserovým delom omylom zničili lietadlo.
...žiadny omyl, žiadna demagógia, človek so slobodnou vôľou prijal aj zodpovednosť za rozhodnutia. Boh nechcel, aby sme zažili zlo.Ak má človek pochybnosti a nevie či jeho rozhodnutie bude dobré alebo zlé, môže sa poradiť. Boh bol k dispozícii k rozhovoru každý deň a aj to robil. Diabol vrhol do tváre Boha nie otázku moci ale práva rozhodovať čo je pre človeka dobré alebo zlé. Toto právo si ani žiaden s ľudských výrobcov vecí nedá vziať. Inak neručí za chyby v zaobchádzaní s vecami. Hovorí sa tomu záruka, záručný list. Tento list je Biblia. Kto ju nepoužíva, zbytočne hovorí o Bohu lebo ničomu nerozumie. Boh pomáha jednotlivcom aj národom.
Simon ty veríš všetkému, čo píšu noviny? Tebe bolo podobne ako zadávateľom informácií tlačových agentúr riadených z jedného zdroja všetko jasné a len sa hľadali dôkazy k hypotéze o pojašenom kopilotovi? A čo keď bolo lietadlo zostrelené? Boh aj Ruská FSB o tom vedia svoje. Sú toho plné noviny a ty to slobodne ignoruješ? Potom si podvedený aj ty.
Rodičia sú Jehovovi svedkovia a želali si pre syna tú najlepšiu lekársku starostlivosť.V Británii však na rodičov chorého chlapca vydali zatykač kvôli zanedbaniu starostlivosti a niekoľko dní strávili vo väzbe...
Fico tvrdí, že na 70% vojna bude. Ako blízko sme k nej boli 16.3.? http://dolezite.sk/Americka-kapitanka-odmitl…
(Matúš 24:21–25) lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od začiatku sveta až dosiaľ, áno, aké nikdy viac nebude. 22 Naozaj, keby neboli tie dni skrátené, nezachránilo by sa žiadne telo; ale kvôli vyvoleným budú tie dni skrátené. 23 Ak vám vtedy niekto povie: ‚Hľa, tu je Kristus,‘ alebo: ‚Tam!‘, neverte. 24 Lebo povstanú falošní Kristovia a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a divy, aby zviedli, ak to bude možné, aj vyvolených. 25 Hľa, vopred som vás varoval.
Kto skráti tie dni a pre koho budú skrátene? Alebo netreba brať Kristovo / nie Kiskovo/ varovanie vážne? Bavíme sa o zástupných témach. Lebo ľudia boží priznajme si, že nie sme schopní vyriešiť problémy zdravotníctva, keď ryba smrdí od hlavy. Všetky ponovembrové vlády si stavali svoj pomník na Rázcochách..tam sú zakopané peniaze z našich daní. Prebuďte sa!
(Matúš 24:12–14) a pretože vzrastie nezákonnosť, ochladne láska mnohých. 13 Ale kto vytrvá až do konca, bude zachránený. 14 A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec.
Na čo bol Kristus na zemi? Aby ukázal, že jeho vláda vylieči každú chorobu, každý neduh. Neučil o posmrtnom živote ale o raji bez chorôb na zemi pod jeho vládou. Stačí si prečítať evanjelia. Existencia nešvárov v augiášovom chlieve zdravotníctva, ktoré nelieči ale rozkráda verejné statky už nepotrvá dlho. Žijeme na hrane vekov a zmeny vlády nad svetom.
(Matúš 14:14) Keď potom vystúpil, videl veľký zástup; a bolo mu ich ľúto, a uzdravoval ich chorých.
(Matúš 14:35, 36) Keď ho muži toho miesta spoznali, poslali [správu] do celého okolia a ľudia mu prinášali všetkých chorých. 36 A prišli a úpenlivo ho prosili, aby sa smeli dotknúť aspoň obruby jeho vrchného odevu; a všetci, čo sa ho dotkli, boli úplne uzdravení.
(Matúš 24:3) Keď sedel na Olivovom vrchu, pristúpili k nemu učeníci osamote hovoriac: „Povedz nám, kedy to bude a čo bude znamením tvojej prítomnosti a záveru systému vecí?“
Pozdrav od Stvoriteľa, pre tých ktorí majú aspoň trošku rozumu:
(Rimanom 1:20) Lebo jeho neviditeľné [vlastnosti] vidno zreteľne od stvorenia sveta, lebo ich možno vnímať z vytvorených vecí, dokonca jeho večnú moc a Božstvo, takže sú bez ospravedlnenia;
A požehnanie pre ľudí, čo sa týka zámeru Boha s človekom pridávam pre tých, ktorý majú aspoň trošku rozumu
(1. Mojžišova 1:27, 28) A potom Boh tvoril človeka na svoj obraz, stvoril ho na Boží obraz; stvoril ich mužského a ženského [rodu]. 28 A Boh ich požehnal a Boh im povedal: „Buďte plodní a rozmnožte sa a naplňte zem a podmaňte si ju a majte v podriadenosti morské ryby a nebeské lietajúce tvory a každého živého tvora, ktorý sa pohybuje na zemi.“
Žalm 37:10 A ešte chvíľku a zlého už nebude;
a určite sa pozrieš na jeho miesto, a jeho nebude.
11 Ale mierni, tí budú vlastniť zem
a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja.
Samozrejme, že uvedené vyhlásenia sa Fígeľa ani KaDeHa netýkajú. Kristus má svoj stanovený čas na zásah a zmenu vlády nad svetom.
Všetko sa odvíja od judášskej zrady za 1:30,126
Odporúčame