Tieto svoje tvrdenia o výmysloch Biblie nedokážeš, podobne ako neobhájiš nezmysly, ktorými sa prezentuješ. Inak by to mohla byť pekná diskusia,keby si ju nespamoval.
Tieto svoje tvrdenia o výmysloch Biblie nedokážeš, podobne ako neobhájiš nezmysly, ktorými sa prezentuješ. Inak by to mohla byť pekná diskusia,keby si ju nespamoval.
Každý kto prejde nejakou skúškou, dostáva oprávnenie, že spĺňa podmienky na výkon napr. voodiča, lekára, inžiniera. To iste by platilo aj na prvých ľudí. Skúška nemala trvať večne. Skúšku Boh zopakuje po 1000 ročnom kráľovstve, ktorým obnoví ľudí prežijúcich Armagedon a aj vzkriesených k dokonalosti. Opäť to bude skúška rýdzosti k zvrchovanosti Boha, pri ktorej zlýhajú aj niektorí dokonalí ľudia. Opäť to nebude nejaký strom ale Boh, ktorý rozhodne večnom živote pre vyskúšaných. Uspešná skúška ich bude oprávňovať žiť na veky.
PS Satan zneužil hada a jeho rečové ústroje. Podobne použil Boh Balámovú oslicu, aby prehovorila k Balámovi a tak mu zabránila k pošetilému skutku zlorečiť vyvolenému ľudu pri vstupe do zasľúbenej zemi.
Prečítaj si 1. Mojžišovu 3 kapitolu. Následky hriechu sa mali prejaviť v rôznych oblastiach života. Svedomie oboch bolo pokryvené. Adam mal v pote svojej tváre zaobstarávať obživu na zemi plnej buriny a tŕnia a mal despoticky vládnuť nad ženou. Žena mala následkom hriechu mať bolesti pri porode. Biblia nepíše o žiadnom jablku. To je už tvoja alebo domýšľavosť iných. Bol to strom poznania dobra a zla, a okrem stromu poznania tam bol ešte strom života. Oby symbolizovali právo Boha určovať, kto a za akých podmienok môže žiť večne v raji. Prví ľudia ukradli ovocie zo stromu, ktorý im nepatril, a preto im Boh zamedzil prístup k stromu života, keď ich vyhnal z raja. Do potopy sa ľudia vyhnaní z raja, mohli akurát na raj pozerať z diaľky...
V Biblii je zaznamenaných 9 prípadov vzkriesenia, z toho v starom zákone jeden. Prorok Eliáš vzkriesil syna vdovy z Carefatu.- 1. Kráľov 17:8–24 Ak máš Bibliu prečítaj si.
To čo píšeš, platí o modlách, ktoré nájdeš v múzeách. Od Egypta, Asýrie, Grécka, Ríma, ľuďom ich modly zomreli spolu s ich ctiteľmi keď zomreli. To však neplatí pre jediného živého Boha, ktorí stále žije a stále má svojich ctiteľov na zemi. Ďakujem pekne za život v spomienkach podľa tvojich výmyslov. Človek zomrie a jeho miesto ho nepozná už o pár dní si na neho nikto nespomenie. Dôležité je zostať v Božej pamäti a mať nádej na vzkriesenie. Ale na to treba mať vieru, založený na dôkazoch, ktorá väčšine ľuďom chýba a preto sa uspokojujú placebom, spomienok,a nebiblických a nelogických a nepravdivých teologických náuk ako napr. okrem spomenutých , že "všetci dobrí ľudia idú do neba". Akoby nebo bolo odmenou za hriech....odmenou za hriech je smrť. Na základe opatrenia výkupnej obete, však na zemi nastane vzkriesenie "spravodlivých i nespravodlivých". Tomu sa hovorí Božia milosť.
Aký život večný? Boh uskutoční svoj zámer aj keď sa ľudia vzbúrili voči poslušnosti proti Bohu a tým sa vzdali aj konania Božej vôle a jeho požehnania im určeného zmyslu života vytvoriť raj na zemi. Boh vynašiel vykúpenie z hriechu pre bohabojné ľudstvo, skrze Krista a jeho vládu. Preto existujú dve vzkriesenia. Prvé je nebeské, pre 144 000 vládcov v nebi. Druhé vzkriesenie je pozemské, pre miliardy ľudí na zemi.
...krádež ovocia zo "stromu poznania dobra a zla" je okradnutie Boha o to, čo ľuďom nepatrilo, právo rozhodovať čo je pre nás ako stvorenie dobré alebo zlé...výsledky zneužia slobodnej vôle hovoria jasnou rečou...
...sex je sex, a netreba ho pliesť do hriechu. Adam a Eva nezhrešili sexom, lebo if Stvoriteľ prikázal mať deti a naplniť tak Boží zámer so zemou...deti nie je problém plodiť, problém je naplniť zmysel existencie človeka podmaniť si zem, starať sa o ňu ako o rajskú záhradu a vládnuť nad všetkými živými tvormi a nie ničiť zem, bez poznania a vedomostí..
Eva v rozhovore so Satanom sa nebavila o sexe, ale o zneužití slobodnej vôle. Satan ju oklamal vo veci života a smrti. Hoci povedala, že z ovocia rajských stromov jeme, ale len o jednom strome povedal Stvoriteľ, ak z neho zjeme zomrieme...Satan ju oklamal keď jej povedal: "Nezomriete"! Opak je pravdou. Klamal Satan nie Boh.
a ešte som zabudol na miesto "pekelných" múk...
Naivné predstavy ľudí o smrti, ktorí hovoria " a teraz sa na nás pozerá z nebíčka"....svedčia o ich ľahkovernosti alebo poverčivosti, ktoré nemajú nič spoločné s vierou v biblické vzkriesenie.
Odpoveď na tvoju otázku je v článku vo vete, ktorá ušla tvojej pozornosti:
šli Adam aj Eva po smrti, ktorú si zákonne zaslúžili, na iné miesto, aby si odpykali svoj trest alebo dokonca do neba, ako to väčšina ľudstva verí podľa svojich rôznych náboženstiev?
Logické a biblické je že na iné miesto po smrti nešli. Len náboženstvá vyučujú nebiblické náuky o reinkarnácii, posmrtnom živote, čo v Biblii nie je napísané.
Svetlomojichocí akosi mi nesedí, že veríš v satana a neveríš Boha? Píšes tu samé fantasmagórie. Ako môžeš písať o niečom o čom nič nevieš? Dokonca proti niečomu bojovať, keď to podľa teba neexistuje? Neunúvaš sa zbytočne? Radšej sa vyjadruj k niečomu o čom vieš, čo vieš obhájiť! Tvoja námaha je kontraproduktívna, lebo sa zosmiešňuješ v očiach ľudí, ktorí poznajú Bibliu, vedia čo je v nej napísané a aj pre koho je to napísané. Boh dal napísať Bibliu pre ľudí so zdravým rozumom, ktorí vedia používať vlastný úsudok.V Biblii sú len historické fakty a pravdy o ktorých sa oplatí uvažovať. Preto sa aj 66 kníh delí na historické knihy, vyučujúce knihy, knihy proroctiev, evanjelia, listy apoštolov a Zjavenie Jánovi. Ktoré z týchto kníh ti robí problém pochopiť?
Viera je isté očakávanie vecí, o ktorých má človek presvedčujúce dôkazy. Boh povedal Abrahámovi aby vyšiel z Úru chaldejcov, kde boli predmetom uctievania ľudia démonskí bohovia, ktorých ľudia dodnes uctievajú pomocou symbolov, ktoré si vztýčili vládcovia tohto sveta pred Capitolom, na Svätopeterskom námestí. Je to modlárstvo.
Na rozdiel od modlárských ctiteľov uctieval Abrahám, otec viery, živého Boha. Jeho potomkov Boh sformoval do národa, ktorému dal svoje zákony, aby očakávali Mesiáša. Ostatné národy nechal ísť svojou cestou, aby ho hľadali, ak by ho nejako našli. Aj keď vyvolený národ zlýhal, lebo neprijal mesiáša, Boží plán záchrany ľudstva nezlýhal.
Biblia ako súčasť kultúrneho dedičstva ľudstva, nikdy nezmizne z povrchu zeme. Ľuďom ju dal napísať Stvoriteľ ako iteneriár cesty ľudstva od raja strateného k raju znovuzískanému. Tento zázrak spojenia Boha s ľudstvom, je návodom ako žiť podľa Božej vôle.
Stvoriteľ nikoho nikdy nenúti žiť podľa jeho vôle, ale robí ľudí zodpovednými za ich vedomé zlýhania keď sa vydajú na cestu nezávislosti a vzbury. Výsledkom tejto vzbury je tento svet, kde je nebezpečné žiť. Svetlomojich očí dennodenne si oblbovaný propagandou tohto sveta, ktorá ťa opíja rožkom zabaleným do pozlátka, preto nerozlišuješ pravdu od lži.
Klub vyvolených je nová vláda nad svetom tzv. "nové nebesia". A tak ako do každej vlády patrí reprezentačná vzorka z ľudstva , tak aj Boh vyberal 2000 rokov 144 000 počet spoluvládcov s Kristom. Boh o nich hovorí "svet ich nebol hoden", čo znamená, že napriek vysokej morálnej kvalite, svet nimi pohrdol, lebo svet miluje tmu, zločiny a skazenosť.
"Nová zem" je spravodlivá spoločnosť ľudí, ktorá príjme Božie požiadavky pre život v raji na zemi. Jej počet nie je nijako obmedzený a môžeš medzi nich Janko patriť aj ty, keď prestaneš ponúkať skazené "tešínske" jabĺčka. Dnes je formovaný Božím slovom a jeho vynikajúcimi mravnými normami tzv. veľký zástup ľudí, ktorí nikto nedokáže spočítať,lebo ich výber ešte nebo ukončený.
Janko nezamieňaj si teológiu s Bibliou, lebo si budeš stále "kúsať" do "jazyka". Biblia sa vedou nezaoberá, takisto ako sa veda nezaoberá Stvoriteľom. V Biblii sa dáva Stvoriteľ sám poznať. Veda neskúma kto stvoril svet ale ako svet funguje. Na otázku Kto stvoril svet si musí nájsť každý odpove´d sám. Biblia je knihou o Stvoriteľovi, kde sa nám dáva spoznať nie zo stvorenia ale so zaobchádzania s ľudstvom odkedy padlo do hriechu. Keby sa to nestalo, nebolo by treba Biblie.
Na margo vedy napr. Newton, objaviteľ gravitačného zákona, napísal 2/3 svojich prác o Bohu Biblie. V nich odhalil mnohé náboženské dogmy ako nebiblické čiže nepravdivé. Najväčšia tzv. nevysvetliteľná dogma o "trojici", sa nezakladá na biblickom zjaveni o sebe a svojom mene Boha Stvoriteľa, ktoré má v slovenčine význam SPOSOBUJE ABY SA STALO, aby bolo každému jasné, kto je STVORITEĹ0M všetkého.
Veriacim nie je veda cudzia, pretože večný život dostanú okrem iného na to, aby spoznávali stvoriteľské diela.
Máš pravdu o opiáte náboženstiev, len nestotožňuj náboženstvá s Bibliou.Samotná Biblia takéto náboženské ideológie opíjajúce vedomie človeka odsudzuje. Len ty o tom nevieš. Naopak zdôrazňuje osobnú zodpovednosť každého človeka za svoj osud.
Lingvisti a archeológovia nás o tom presviedčajú, že stopy národov podľa rozšírenia jazykov na zemi sa zbiehajú lúčovito v rovine Sineár, z miesta kde stál Babylon. Si múdrejší ako lingvisti, archeológovia,genetickí inžinieri, ktorí dokážu vytvoriť mapu kde sa jednotlivé znaky národov nachádzajú a odkiaľ pochádzajú. To už nie je rozprávka o karkuľke.
UNESCO uznáva, že Adam bol prvým človekom. Alebo snáď chceš poprieť UNESCO? Klony nevyriešili život Adamových detí, naopak ich skomplikovali. Vznikli hybridní potomkovia ľudí a tí museli byť zničení v potope lebo boli nereciklovateľní...
Nekvasený chlieb a prírodné červené víno sú len symbolmi. Slúžia ako pripomienka, ako bolo ľudstvo oslobodené z dedičného hriechu a na základe Novej zmluvy sa dožije dokonalosti v prichádzajúcom raji.
Adam dostal od Stvoriteľa správu o stvorení života na zemi, jeho účelu a zmysle. Tak ako správa o stvorení aj iné časti Biblie sú zjavením a inšpirovaným Slovom Boha a učia ľudí poznávať Božiu vôľu. Je to tiež tak, ako keď riaditeľ nadiktuje sekretárke list alebo dá jej ho napísať a parafovaní sa s ním stotožní.
Kto si prečíta celú Bibliu aspoň raz v živote to pochopí, že je založená na zdravom rozume, lebo viera predpokladá rozumné snaženie o preskúmanie dôkazov, ktoré predkladá. Náboženstvo nemá veľa spoločného s vierou, len to že vyznáva boha - bohov...s ktorý väčšina je už len v múzeách. Živý Boh, má svojich svedkov počas celej histórie ľudstva až dodnes.
Odporúčame