Moji predkovia by vás nakopali do riti.
Môj ujo, mladík, bol zastrelený trieštivou guľkou do hlavy.
Jeho meno je na pamätníku padlých v obci Sučany v okrese Martin.
Naši predkovia nikdy nezabudli a nás, mladšie generácie, viedli k tomu, aby sme nikdy nezabudli.
Či už ako malé iskričky, alebo pionieri, boli sme aktívnou súčasťou spomienkových slávností.
Po revolúcii v 1989r. nám rodičia povedali: deti, netešte sa. Toto neprinesie nič dobrého. Chudobným ľuďom už nikdy nebude tak dobre, ako doteraz.
Ako plynul čas mnohokrát mi tieto vety prišli na um. Pri rôznych príležitostiach.
Hĺbku a význam toho ponaučenia chápem až teraz. Je mi smutno.
Kam sme sa to dopracovali, k akej neúcte voči tým, ktorí za slobodu položili životy.
Vláda, resp. Milanová, vraj ministerka kultúry našla 70 000€ na podporu deviantov.
Na spomienkové slávnosti k výročiu najväčšieho sviatku, SNP, nenašla ani cent.
"Elita" si bude výročie pripomínať sama.
Dobré rozhodnutie. Kto by si chcel výročie pripomínať s touto zapredanou antiľudskou "elitou?"