180. deň: Rusi hlásia ďalší incident z Krymu, nad Sevastopoľom zostrelili dron
Ako brať tieto vyjadrenie vážne? Veď akékoľvek mierové rokovania Zelenskij podmieňuje vrátením všetkých území aj s Krymom. Prečo mu predlžovanie nerovnej vojny , v ktorej zomierajú ľudia, nevadí? Kto má z toho úžitok ?Výrobcovia zbraní, ktorých továrne bežia na plne obrátky, cynickí ideológovia studenej vojny,ktorým vyhovuje oslabenie EU a konkurenčných veľmocí?Niektorí Ukrajinci dostali rozbité domy a smrť, no ostatným sa otvorili dvere do sveta: bez víz na ekonomickú a sociálnu turistiku. Získali obrovský prílev peňazí ( kontroluje niekto kde končia ?) a prísľubov na obnovu rozľahlej 44 ml. krajiny, ktorá sa ani desiatky rokov po páde ZSSR pre korupciu , klientelizmus, politickú mafiu, zaostalú " politickú kultúru" a ekonomiku nikam neposunula. Zbankrotovanej krajiny, ktorá si roky nevedela zabezpečiť bežný ročný štátny rozpočet bez peňazovodov z východu a potom zo Západu, bez pôžičiek , ktoré pred vojnou údajne prekročili 54 miliárd ?