Historik Drábik: Viac „odborníkov“ ako na fašizmus už máme len na šport
Dosť voľne sa tu zamieňajú " dojmy" s " pojmami".Nacionalizmus , ako ideológia uprednostňujúca vlastný národ nad ostatnými síce bol súčasťou fašizmu , ale dnes sa za nacionalistické označuje aj všetko pronárodné...i pozitívny vzťah ku krajine, k vlasti, ktorá nikomu neubližuje, nie je na úkor iného? Ztotožňujú sa pojmy nacizmus a fašizmus a aj tento odbornk, ktorý pred voľbami chodil po Slovensku na školách vehementne propagovať liberalizmus, ako jedinú správnu ideológiu , s tým má problém, lebo to ani len nerozlišuje. Pod pejoratívnym označením fašistické sa dnes označujú praktiky, ktoré preferujú jedinú " pravdu", jediný "správny "pohľad na svet . Ľudia s iným sú nepriateľmi , ich názory treba cenzúrovať, umlčať, neexistuje demokratická diskudia, zavádza sa zastrašovanie, označkovanie a dehonestácia tých , ktorí o jedinej "správnej " pravde pochybujú, A je jedno, či sa takto správa holohlavý Mazurek ,alebo niekto, kto sa označuje za tzv. liberála.