Iste aj ten. Jeho jediný viditeľný výsledok je pofidérny prodeveloperský stavebný zákon...Kde ho ten Kollár aj vyhrabal...
Iste aj ten. Jeho jediný viditeľný výsledok je pofidérny prodeveloperský stavebný zákon...Kde ho ten Kollár aj vyhrabal...
...on JE trochu šibnutý... Tiež nezodpovedný, impulzívny , nepredvídateľný, nerealistický, vysoko konfliktný - nekooperatívby a nedovzdelaný. Všetko vlastnosti, ktoré by štátnik zodpovedný za chod štátu ( či ako premier, predseda najsilnejšej strany, alebo minister financii )- určite nemal mať ! Ale Sulík nie je schopnejší...len má svoje špecifiká.
...Kollár nech si najprv zametie pred vlastným prahom a bezodkladne vymení ministra dopravy... Jeho nečinnosť a pomalosť už začína biť do očí a vyvolávať podozrenia...a to nielen z neschopnosti.
Slovnaft je dnes súkromná firma -dcéra maďarského MOL. ktorého šéf sa vyjadril, že spracovanie inej ropy nebude problém..Nevedno či je p. Bačišin odbornkom na spracovanie ropy, no v jeho článku chýba širší kontext a súvislosti, a ďalšie fakty. . Lebo podľa medializovaných info by mal byť problém Slovnaftu nižší zisky zo spracovania inej ropy aj to že EU štáty nebudú , po istom termíne , kupovať NIEKTORÉ produkty vyrobené z ruskej ropy. ( naftu, benzín ), no tie na 80% pokryje slovenský trh? ..Možno tu ide len o taktiku a snahu firmy aby jej štát neodkrojil so súčasných enormných ziskov ale naopak zo štátu ešte vydojil miliónové kompenzácie .Pokiaľ minister hospodárstva nerozumie problematike, a nechá sa ťahať za nos, ak MOL nezvláda riadenie jedinej slovenskej rafinérky a priamo tým ohrozuje energetickú bezpečnosť SR nech ju štát ( tak ako Nemci) poštátni !
Nečudo, že sa v tomto malom štáte stavia jedna diaľnica vyše 30 rokov .Doležal je určite najhorší minister dopravy aký tu kedy bol.. Má 100 argumentov prečo niečo nejde, ani jeden prečo by to malo ísť. Križovatka D4 a D1 mohla pomaly finišovať, mal tu zhotoviteľ obchvatu ľudí aj stroje, ale nie, to ani za toho boha nešlo. Prečo nie je ani po roku od odovzdania obchvatu ani len vybraný zhotoviteľ ?! Tento Kollárov človek by mal okamžite odstúpiť. Že to Hegera , ako predsedu vlády nezaujíma ? Má dôležitejšie povinnosti : behať po Európe za Ukrajinu. Celé zle !
Takže Heger(, ktorému tak " dobre" radil Mikloš a dnes je poradcom prezidentky.(preto všetci traja jednu a tú istú pesničku spievajú) asi nechcel v Bruseli "vyzerať zle", keď najhlasnejšie zo všetkých kričal za okamžité a úplne odstrihnutie od ruských krvavých chápadiel".Je tragikomické že nevyjednanie lepších podmienok najviac kritizuje Hegerov šéf Matovič? O energetickej bezpečnosti Slovenska s dlhodobými dôsledkami sa rozhodlo bez dohody s ostatnými stranami, bez parlamentu. Takže plnú zodpovednosť nesie Heger, Matovič a Sulík.a samozrejme Slovnaft, ktorý využíva nekoordinovanosť , večné rozbroje a diletantstvo. tejto vlády. ( lebo ani jej ostatní členovia nehviezdia, Za všetkých stojí za zmienku Doležal,ktorý má 100 argumentov prečo niečo nepôjde ( križovatka D1 a D4), ponechal vo vedeníZSR pochybný manažment z čias vlády SMERU, ktorý zrenovoval čakáraň na Hl. stanici v BA za 1 mil.eur, ale teraz ide rušiť spoje a prepúšťať.
Médiá len sucho konštatovali a nekomentovali neobvyklé správanie. kontroverznej dvojice. Zo 4 dní trvajúcich celnárodných osláv sa ukázali len na jedinej akcii ( na omši). všetky ostatné aj rodinné podujatia odignorovali. Že oslavovali narodeniny ročnej dcéry ? To mohli aj doma, a nemudeli vestovať do UK. Vyšlo by to všetkých lacnejšie. Mimochodom , ona už všetkým jasne dokázala, že " vie čo chce a ide si za tým". Inak by určite nebola tam kde je.
Ukrajina si stále len pýta ...a pýta
Zápas síce vyhrali . ale po kultúrnej a výchovnej stránke ho určite prehrali. Aspoň ukázali svetu akú generáciu si vychovávajú a čo sú zač -
na tom, ako cynicky sa štát pozerá na ľudí ktorí preň odpracovali 40 rokov života a vychovali preň novú generáciu , keď podľa SaS a OĹano už nevládzu a teda nie sú " ekonomicky prínosní" a " nevytvárajú žiadne hodnoty " ( Zemanová, SaS) možno vidieť nízku kultúrnosť a nedostatok civilizovanosti štátu, jeho vládnych politických strán a ich poslancov. Otázka je, aké hodnoty vytbárajú Zemanová (SaS), Vislkupič (SaS) (, ktorý podsunul do parlamentu zákon o prepúšťaní 65 ročných zamestnancov kvôli veku) , alebo Kremský .(OľaNO)..?
a sme radi, že sme po 100 dňoch konfliktu videli , že okrem Zelenského existuje ( o niečo neskôr ako minister zahr vecí aj ukrajinského ministra obrany ) EU sa postarala o údajne už o 6 ml. Ukrajincov, posiela palivo, zbrane, sanitky, lieky, peniaze , ohrizuje svoju energetickú bezpečnpsť .... no oni si stále iba pýtajú, žiadajú a vyčítajú,, že dostali málo ! Nech si odpovedia prečo sa toto deje, prečo sa im to stalo, čo preto urobili, aby sa im to nestalo...? A kto je za túto situáciu zodpovedný.
Áno, pri každodennom imasívnom nformovaní všetkých médii o Ukrajine tú chýba zásadná a objektívna analýza Minských dôhod a ich dodržiavanie...
Áno, zoštátnenie je to jediné riešenie voči firme, ktorá neochotu zdaniť maximálne zisky a investovať do nových technológii rieši vyhrážaním a ohrozením energetickej bezpečnosti Slovenska. Už v minulosti tu boli podozrenia, že vysokými cenami palív v SR sa kompenzujú tie nižšie v Maďarsku a doteraz ich nikto nevyvrátil? Kde je autorita štátu, kde je vyšší záujem, keď tu niekto ohrozuje celú ekonomiku a chod štátu ?
Jedna stavila v diorovom kabáte na obligátnu istotu, druhá je verná svojmu osobitému štýlu. Jedna outfitu obetovala pohodlie ( detail lesklej tváre ukázal, že bolo v peknom kabáte priteplo ), druhá , spolu s ďalšími členkami rodiny zvolila na príjemný londýnsky deň určite vhodnejšie - šaty
Jedna sedela na čestnom mieste v prvom rade s budúcim kráľom , tá druhá sa stratila na opačnej strane v dave príbuzných., ešte zatienená vedľa nej sediacou neznámou v nápadnom klobúku v podobnom - bielom outfite... Každá z nich vyzerala a bola tam kam patrí.
O( jadrovej) vojne sa hovorí národu, ktorý ju na svojom území nezažil ľahko. Rusi si ju ešte pamätajú a pochybujem, že sa im do nej naozaj chce. nie A je už trochu morbidné dúfať aspoň v nepriateľovu chorobu a smrť, keď si s ním neviem poradiť? Je neuveriteľné, ako propaganda tejto vojny ...tápe.
...len aby to nebola len súčasť " vojny s Matovičom. To čo Slovnaftu zoberie na daniach z neprimeraných ziskov, štát, teda my všetci doplatime Világimu na nové technológie...ktoré by m,usel v záujme prežitia a fungovania zaplatiť sám. Je to súkromná firma, štát by ju mal odkúpiť späť nech to stojí čo to stojí.
...Matovič si aspoň skúsi, ako sa na Slovensku vládne . Nikdy nebudú spokojní všetci...a za dobrý úmysel dostane iba hubovú polievku a ďalší kopanec. Však ich kedysi sám bez zaváhania rozdával.
----len problémom toho ústavu nie je len Blaha aj keď sa túto kauzu snažia ,na zachovanie svojej existencie, paradoxne využiť. Ani Denník N. ( v ktorom to občas s tým ideologickým bojom za jedinú ((liberálnu)) pravdu preháňajú).
Nechceme tu nikoho urážať, ale predseda vlády je v posledných mesiacoch úplne mimo...aj s prezidentkou , ktorá má tých prešľapov stále viac a viac..... Obaja , pod taktovkou poradcu, ktorý tu už dávno politicky skrachoval a to isté čaká aj ich. Nepoučiteľní. Keby venovali toľko energie a času slovenským problémom, ako problémom sveta , muselo by to tu vyzerať inak. Strašením útokom Ruska na Slovensko len servilne drukujú falošnému speváckemu zboru vojnových štváčov , ktorí na destabilizícii sveta zarábajú a prestraešné krajiny, jednu za druhou ideologicky podriaďujú....
pomôcť v prvých dňoch ,týždňoch je v poriadku, ale prešli mesiace , prišlo ich pomaly pol milióna - bolo tu vyše 75 000 pracovných miest , štát im platí unytovanie - kto chcel mal čas sa zamestnať. Bojuje sa len v dvoch hraničných republikách z Ruskom - celá Ukrajina je voľná. V súčasnosti by sa mali akceptovať len utečenci z Donecka a Luhanska...Ostatí - by tu už mali buď pracovať, alebo sa vrátiť domov....Ak mali na autá , ktoré v tisícoch vyvážajú , mali aj na ostatné ! Táto utečenecká turistika a biznis vláda podporila ešte aj tým, že ich nepreclila. Teraz im odklepla celé prázdniny ...Na našich ľudí v núdzi pritom peniaze nemá. Vyškriabava almužny kde sa dá...aj nedá. ..?
Odporúčame