Od skúseného diplomata nepredstaviteľne správanie. Diplomat by mal medzi prvými vedieť, ako diplomaticky a inteligentne vyjadriť - aj prípadný neúhlas. Aj po nástupe do funkcie, viacere vyjadrenia na adresu nedávnych chlebodarcov a neskutočná servilita voči iným ... boli určite cez čiaru. Korčok iste neodíde, je to len prázdne gesto a keby aj, vymenia ho Káčerom, alebo niečim jemu podobným. Keď si pripomenie Lajčákové nabubrelé a nevhodne prezentované vyjadrenia po návrate z OSN ,z úrovňou slovenskej diplomacie je to dosť bledé.A to sú " profesionálni" diplomati, čo už potom amatéri - politickí trafikanti .S niektorými sme mali " tu česť". Okrem tragikomického, či kuriózneho prípadu čo mali všetci spoločné bol , len boh vie prečo, pocit nebotyčnej dôležitosti a nadradenosti (?).


