zajatci:
6000 ukrajinských vojakov
550 ruských vojakov
Nie je to zvláštne? Nemalo by to byť naopak, alebo rovnako?
zajatci:
6000 ukrajinských vojakov
550 ruských vojakov
Nie je to zvláštne? Nemalo by to byť naopak, alebo rovnako?
Ešte by bolo skvele, keby pochytali a odsúdili tých Putinových agentov, čo beztrestne vraždili ruskú menšinu 2.5.2014 v Odese a inde.
môže to pokojne byť v štáte, kde je malý výber daní, ale nám sa to asi nestane
Existuje nepochybne skupina aktivistov, čo potrebuje svojim chlebodarcom vykázať nejakú užitočnosť. Jeden relatívne nedávno pri prezidentských voľbách chcel strieľať nevoličov Čaputovej a pohŕdal ľuďmi čo sa živia prácou a nerobia v mimovládke ako jeho rodičia. Pre ich skromný život ich ešte osočil, že sa živia odpadkami. Meno mi nezišlo na um, ale treba si pripomínať, ako o statočných ľuďoch čo sa živia prácou zmýšľajú aktivisti prisatí na štátny či Sorošov cecok.
Koľko útokov je tu na kňazov a koľko na homosexuálov. Kto je tu bigot.
Nikto nikomu nebráni myslieť o sebe čo chce. Len bigot núti ostatných aby povinne tvrdili niečo, čo odporuje ich videniu a presvedčeniu a ešte povinne nadšene. Na západe aj po hrozbou vyhadzovov z práce, pokút a zatiaľ len väzenia. Časom dôjde aj na trest smrti za ideozločin. To nás učí história.
Túto zimu zrejme uvidíme, čo si v EÚ a v Nemecku predstavujú pod slovom solidarita. Keby som to napísal rovno, asi by to nebolo politicky vhodné.
Rád by som sa mýlil.
Pozor vážení, treba si ujasniť čo to je HDP. To nie sú príjmy štátu. 2 percenta HDP pokojne môže byť aj polovica všetkých príjmov.
Nenadŕžam ani Rusom ani Ukrajincom. Neviem aké presné je zloženie obyvateľstva na východe Ukrajiny. Ale boli to naše masmédiá, ktoré tu dlhé roky písali, že tam prevažne žijú etnickí Rusi.
Čítal som bonmot o okupácii Krymu, ktorí možno osvetlí moje vyjadrenia.
Krym je svetovo unikátna okupácia, kde okupanti sú samotní obyvatelia.
Jasné. A pokiaľ Rus nebude, tak ho vyženú, alebo zabijú - ako Odesa 2.5.2014.
Naväčší problém ani nie sú tie protiruské pogromy. Problém je beztrestnosť takého konania, ktorá sa dá porovnať len s jedným. S útokmi na židov v Nemecku po roku 1933.
To svedčí o situácii, že Ukrajina je štát, kde vládne zberba.
Kúpi od Indie, alebo rovno od USA. Ruský a 3 x drahší.
To je také typické pre Kocúrkovo - EÚ.
Aby som osvetlil....Organizácia evakuácie Ukrajinou sa typicky deje na území, ktoré už obsadili Rusi. Viď Azovstaľ. To je ten problém.
To závisí aj od toho ako veľmi sa tam žijúci Rusi cítia byť Ukrajincami. Skutočne to neviem posúdiť a je mi to jedno. Ukrajinci aj Rusi sú mi rovnako blízki, pokiaľ nehajlujú, pokiaľ netvrdia, že tí iní sa musia prispôsobiť, vysťahovať, alebo .... uvidia.
Áno, presne tak. A to je presne dôvod, prečo sú Rusi na Ukrajine takí šťastní.
Len konštatujem fakty...., že sa ti nepáčia za to ja nemôžem. Niekomu sa nepáči, že 1 a 1 je 2, alebo že cukor nerastie v hriadke.
Možno, že za Katyň skutočne môže NKVD. Ale to nie je začiatok, lebo nie dlho predtým je rusko-poľská vojna 1920, kde padlo do zajatia 80 000 ruských vojakov. Zomreli v zajteckých táboroch v Poľsku. Nikto sa nevrátil domov. Ale to boli asi len podľudia.
Načo rokovať o mieri. Donbas určite vybojujú späť. Toto tvrdí zaručene každý Ukrajinec, komu sa nič nemôže stať, lebo on ísť nemusí.
Je iracionálne čakať, že Rusi odídu. Je iracionálne čakať, že západ bude donekonečna zásobovať a vyzbrojovať Ukrajinu takým tempom ako doteraz.
Jediné racionálne je čím skôr jednať. Čím neskôr, tým bude dohoda horšia. Vzhľadom na to ako sa dodržiavali Minské dohody však skutočne neviem ako presvedčiť Rusov, že nejakú dohodu bude Ukrajina brať vážne. To je najväčší problém.
Ukrajina môže len prehrať. Ide o to ako až veľmi.
Vojna na Ukrajine je drahá aj pre USA, prekonáva Afganistan
...Ukrajinská vláda zároveň vyzvala obyvateľov Ruskom okupovaných oblastí na juhu krajiny na evakuáciu „všetkými možnými prostriedkami“....
Ruskom okupovaných oblastí na juhu krajiny
To myslíte vážne?
Povedzme si to na rovinu. Najmenej 1000 x je v diskusiách viac útokov na kňazov ako na homosexuálov.
Vlastne na žiadneho homosexuála som ešte nič také ani nezaznamenal. Len reakcie na LGBTI propagandu.
Odporúčame