Však ešte stále NEMAJÚ tú turbínu.
Však ešte stále NEMAJÚ tú turbínu.
Koľko mŕtvych Ukrajincov je ešte treba, aby sa veci udiali podľa tvojho scenára. Nazdávam sa, že sa to tak nestane, aj keby padli všetci. Budeme v lepšom prípade kondolovať, v horšom tu nebudeme, čo sa mi javí stále viac pravdepodobné.
Racionálny stav sa nastolí aj sám, ale za cenu nesmiernych obetí.
Ľudská hlúposť nemá hranice
Hladní ruskí vojaci cez všetky nemocnice a školy neustále prečíslení západnou výzbrojou zásobenými mobilizovanými Ukrajincami na fronte a naopak vyzbrojení zastaralou a neúčinnou výzbrojou (v podstate toto hlása náš mainstream) .....neveľmi - ale postupujú.
Nie je niekde chyba?
My nie sme vo vojne, ale v demokratickej krane. Trochu úcty k čitateľom.
I. svetová vojna nás učí, že práve systém vojenských blokov a paktov je to najvyššie riziko svetového požiaru.
Koľkože to bolo vojničiek - Afghanistan Irak, Lýbia, Sýria ...atď. nuž bomby boli demokratické....
Kde si vtedy bol. Vtedy sa ničil svetový poriadok a nahradil sa kyjom.
Ukrajina má dosť občanov, aby boli k niečomu dobrovoľníci z cudziny.. Ale nie dosť na to, aby ich mohla zbytočne obetovať pre dobitie Donbasu a ostatných území.
Je nutné čím skôr vyrokovať mier. Len je tu problém. Minsk I, Minsk II a dohody s Janukovičom. Už na druhý deň neplatili.
....Docela zajímavý byl na toto téma článeček oslavující hrdinství novinářů, kteří nedbali výhrůžek a v Rusku uveřejnili rozhovor se Zelenským. Ne, že bych jim chtěl upírat odvahu, v tom kus odvahy určitě je. Jen mne tak napadá, když jsme u té novinářské nezávislosti a svobody médií v Evropě, pročpak si nepřečteme titulek – „IDNES nedbala výhrůžek státních zástupců a uveřejnila rozhovor s Putinem“? My už jsme tak vycvičení v autocenzuře, že nikoho ani nenapadne, jaké zrcadlo sami sobě nastavujeme.....
nie je žiadny rozdiel medzi tým napísať ruská svoloč a napísať židovská svoloč
oboje píše len najhoršia zberba
.....„Viac ako 60 zamestnancov prokuratúry a SBU zostalo na okupovanom území a pracuje proti nášmu štátu,“ uviedol Zelenskyj vo večernom prejave. „Takéto množstvo zločinov voči základom národnej bezpečnosti štátu a väzby, ktoré boli zaznamenané medzi pracovníkmi ukrajinských bezpečnostných zložiek a ruských špeciálnych služieb, vyvolávajú veľmi vážne otázky.....
To sú presne tí občania ruskej národnosti, ktorí 8 rokov boli prenasledovaní režimom.
"Vieme, že klamú.
Oni vedia, že klamú.
Oni vedia, že my vieme, že klamú.
My vieme, že oni vedia, že my vieme, že oni klamú.
Napriek tomu naďalej klamú."
Alexander Solženicyn
V prvom rade - vojnu treba ukončiť.
1. Treba sa k tomu postaviť racionálne a neklamať sami seba - teda Ukrajincov. Nemôžu vyhrať.
Keď bude Rusko v úzkych - bude mobilizovať. To úplne zmení pomer síl.
2. Druhá vec je, že s Banderom sa NIKDY do EÚ nedostanú - to im treba povedať hneď. Spomeňte si ako súdili Kotlebu za 1488. Teraz si predstavte, žeby robil to, čo je bežné na Ukrajine.
Jediné naše šťastie, že sa to nestalo. Ktovie, kde by dnes boli.
...Je teda potrebný osobitný tribunál pre súdenie zločinov ruskej agresie proti Ukrajine,“ uviedol ukrajinský prezident vo videonahrávke prehratej na konferencii konanej v holandskom Haagu....
Trochu to zjednodšme:
osobitný tribunál pre súdenie zločinov na Ukrajine
Čestný človek nemôže mať výhrady k takej formulácii. Teraz to zmažú, alebo ma opľujú.
Toto je presne ten prípad keď sa vraví - pozor na priania, lebo by sa vám mohli splniť.
Rusko predalo menej ale zarobilo viac. To sú sankcie v podaní Kocúrkova, ktoré nazývame EÚ.
Smutné je, že množstvo konšpirácií sa stalo do 2 rokov pravdou. Napríklad tie o pôsobení armády USA a tiež Turecka v Sýrii.
Aj toto bolo najprv považované za konšpiráciu cca mesiac a potom bolo ticho:
Aspoň vidím, že súhlasíš so mnou, že slová západu sú len prd vo vetre.
Tá vinica od toho výzkumného ústavu bola svojho času najviac medializovaná. Ale na drzovku sa to neriešilo.
Aj Rusi urobili tú istú chybu. Odišli a verili sľubom, že sa NATO neposunie.
Odporúčame